Սարիկ Մինասյանը ՔՊ-ին անդամագրվելու դիմում է գրել
Գյումրիի քաղաքապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար, անկուսակցական Սարիկ Մինասյանը ՔՊ–ին անդամակցելու դիմում է գրել։ Այս մասին տեղեկությունը Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Էմմա Պալյանը։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 8–10–ը Գյումրիում տեղի էին ունեցել համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատարի նախնական ընտրություններ, որոնց արդյունքներով հաղթել էր անկուսակցական Սարիկ Մինասյանը։ Համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատարի նախնական ընտրություններ անցկացնելու որոշում կայացրել էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հայտարարելով, որ գյումրեցիները պետք է ընտրեն, թե ում են ցանկանում տեսնել իրենց համայնքի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատարի պաշտոնում։

Исполняющий обязанности мэра Гюмри беспартийный Сарик Минасян написал заявление о вступлении в «ГД». Информацию об этом подтвердила в беседе с Aysor.am депутат фракции «ГД» НС Эмма Палян.
Напоминаем, что 8-10 декабря в Гюмри прошли предварительные выборы исполняющего обязанности главы общины, на которых победу одержал беспартийный Сарик Минасян. Премьер-министр Никол Пашинян решил провести предварительные выборы исполняющего обязанности главы общины, заявив, что жители Гюмри должны сами выбрать, кого они хотят видеть исполняющим обязанности главы своей общины.