Հովիկ Աղազարյանին կզրկե՞ն անձեռնմխելիությունից
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից ու խմբակցությունից հեռացված պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարց այս պահին չի քննարկվում։
Aysor.am-ը ՀՀ գլխավոր դատախազությունից հետաքրքրվել է՝ արդյո՞ք գլխավոր դատախազը կգնա Ազգային ժողով՝ Հովիկ Աղազարյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցով։
«Այս պահին նման հարց չի քննարկվում»,- հայտնել են Դատախազության հանրային կապերի բաժնից։
Հովիկ Աղազարյանի փաստաբան Հակոբ Ճարոյանը, սակայն, 24News-ին ասել է, որ Գլխավոր դատախազը հունվարի 20-ին կգնա ԱԺ ու կառաջարկի Հովիկ Աղազարյանին զրկել անձեռնմխելիությունից, որից հետո նրան կա՛մ կկալանավորեն, կա՛մ կենթարկեն տնային կալանքի։

Вопрос о лишении депутата от партии и фракции «Гражданский договор» Овика Агазаряна неприкосновенности на данный момент не обсуждается.
Aysor.am поинтересовался в Генеральной прокуратуре Республики Армения, пойдет ли генеральный прокурор в Национальное Собрание по вопросу лишения неприкосновенности Овика Агазаряна.
"На данный момент такой вопрос не обсуждается", - сообщили Aysor.am в отделе по связям с общественностью прокуратуры.
Однако адвокат Овика Агазаряна Акоп Чароян сообщил 24News, что 20 января генпрокурор пойдет в Национальное собрание и предложит лишить Овика Агазаряна неприкосновенности, после чего его либо арестуют, либо поместят под домашний арест.