ՀՀ-ում քանի՞ հոգի կա, որ սափրվելիս կամ ատամ լվանալիս ծորակը բաց է թողնում, ընդ որում՝ ամբողջ թողունակությամբ եւ ոչ թե բացում-փակում է ըստ անհրաժեշտության․ Վարչապետ
Հարցեր, որոնց համապարփակ եւ փոխկապակցված պատասխանը ոչ մի վիճակագրություն մեզ չի տա. գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա թվարկել է այդ հարցերը․
1.Հայաստանի Հանրապետությունում քանի՞ հոգի կա, որ բողոքում է ջրամատակարարման որակից եւ ծավալից:
2. Հայաստանի Հանրապետությունում քանի՞ հոգի կա, որ մագնիս է դնում ջրաչափի վրա:
3. Հայաստանի Հանրապետությունում քանի՞ հոգի կա, որ ջրաչափ տեղադրելուց հրաժարվում է կտրականապես, սպառնալով ջրաչափ տեղադրելու հարկադրանքի դեպքում կտրուկ եւ վճռական քայլերի դիմել:
4.Հայաստանի Հանրապետությունում քանի՞ հոգի կա, որ հայտարարում է, որ ամբողջ ձմեռ ծորակը բաց է թողնելու, որովհետեւ սառում է. եթե որեւէ մեկը իր այս իրավունքը վիճարկի, ինքը կդիմի կտրուկ եւ վճռական գործողությունների:
5.Հայաստանի Հանրապետությունում քանի՞ հոգի կա, որ սափրվելիս կամ ատամ լվանալիս ծորակը բաց է թողնում, ընդ որում՝ ամբողջ թողունակությամբ եւ ոչ թե բացում-փակում է ըստ անհրաժեշտության:
«Միայն չասեք, թե երկրում էնքա՜ն կարեւոր հարցեր կան, իսկ վարչապետը էս ինչ է ասում: Չկա ավելի կարեւոր հարց, որովհետեւ բոլոր արտաքին, ներքին, քաղաքական, տնտեսական, կառավարչական, անվտանգային հարցերը բխում են այստեղից, նրանից թե ինչպես ենք մենք վերաբերվում մեր ջրին, մեր սննդին, մեր բակին, մեր աշխատանքին, մեր պրոբլեմին: Մեր կյանքին ընդհանրապես:
Մենք ուզում ենք աշխարհում բոլորը մեզ լավ վերաբերվեն: Բայց ինքներս մեզ լավ չենք վերաբերվում: Սրա համար արդարացում՝ ինչքան ուզեք: Հատորներով կարելի է գրել, կամ արդեն իսկ գրված է հատորներով: Բայց սրանից իրականությունը չի փոխվում:

Вопросы, на которые никакая статистика не даст нам исчерпывающего и взаимосвязанного ответа. написал премьер-министр Никол Пашинян. Он перечислил эти вопросы:
1. Сколько людей в Республике Армения жалуются на качество и количество водоснабжения?
2. Сколько человек в Республике Армения поставили магнит на счетчик воды?
3. Сколько в Республике Армения людей, которые категорически отказываются устанавливать водомер, угрожая принять резкие и решительные меры в случае, если их заставят установить водомер?
4. Сколько в Республике Армения людей, которые заявляют, что всю зиму будут оставлять кран открытым, потому что вода замерзает? если кто-либо оспаривает это право, он прибегнет к резким и решительным действиям.
5. Сколько людей в Республике Армения оставляют кран открытым во время бритья или чистки зубов?
«Только не говорите, что в стране так много важных проблем, но что говорит премьер-министр? Нет более важного вопроса, потому что все внешние, внутренние, политические, экономические, управленческие вопросы и вопросы безопасности проистекают из того, как мы относимся к нашей воде, к нашей еде, к нашему двору, к нашей работе, к нашей проблеме, к нашей жизни в целом.
Мы хотим, чтобы все в мире относились к нам хорошо, но мы не относимся хорошо к себе. Можно сколько угодно привести оправданий, но реальности это не меняет.