ԱԺ պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանին այսօր կանչել են ՔՊ վարչություն։ Տեղեկությունը ArmLur.am-ի հետ զրույցում հայտնել է անձամբ Ասլանյանը։
Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն այսօր վարչության նիստ կանի։ Խմբակցությունից հեռացնելուց հետո՝ իշխանականները Հակոբ Ասլանյանին կհեռացնեն նաև կուսակցությունից։
Հակոբ Ասլանյանը խմբակցությունից հեռացվեց այն բանից հետո, երբ հայտարարեց, որ ի պաշտպանություն Հովիկ Աղազարյանի՝ մեկ ամսով կասեցնում է անդամակցությունը ՔՊ-ին։
Հայտարարությունից ընդամենը ժամեր հետո Հակոբ Ասլանյանն իր մեղայականը հրապարակեց, թե փոշմանել է, իսկ հայտարարությունն արել է տաք գլխով, ընդ որում, ինչպես Ասլանյանի հրապարակած screnshoot-ն էր մատնել, փոշմանելու տեքստը ուղարկել էր նրա հոգեզավակը՝ ԲՏԱ նախարար Մխիթար Հայրապետյանը։
Հակոբ Ասլանյանի այս աղմկահարույց հայտարարությունից հետո ուշ երեկոյան ՔՊ-ն հաշված ժամերի ընթացքում նիստ հրավիրեց և պատգամավորին մի լավ նեղը գցելուց հետո՝ նրան հեռացրեց խմբակցությունից։
ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանի փոխանցմամբ՝ նա հեռացվել է «լրջագույն կարգապահական խախտման, ինչպես նաև «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության որդեգրած արժեքների և քաղաքական ուղեգծի հետ խիստ անհամատեղելի վարքի պատճառով»:

Депутат НС Акоп Асланян был вызван сегодня в правление партии «Гражданский договор». Эту информацию в беседе с ArmLur.am раскрыл сам Асланян.
Правящая партия  «Гражданский договор» сегодня проведет заседание правления. Исключив Акопа Асланяна из фракции, власти исключают и его из партии.
Акоп Асланян был исключен из фракции после того, как заявил, что в защиту Овика Агазаряна приостанавливает свое членство в партии «Гражданский договор» на один месяц.
Всего через несколько часов после своего заявления Акоп Асланян выступил с признанием и заявил, что сожалеет об этом, отметив, что решил сделать заявление на горячую голову, и как видно из опубликованного Асланяном скриншота, текст с сожалением прислал ему министр высокотехнологической промышленности Армении Мхитар Айрапетян.
Поздно вечером, после сенсационного заявления Акопа Асланяна, «ГД» через несколько часов созвала заседание и, оказав на депутата сильное давление, исключила его из фракции.
По словам руководителя фракции «ГД» Айка Конджоряна, он был исключен «из-за серьезного дисциплинарного нарушения, а также из-за поведения, совершенно несовместимого с ценностями и политическим курсом партии «Гражданский договор»».