Մոտ ժամանակներում տեղ կունենա Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի հանդիպում։
«Մյուս հանդիպման ամսաթվի վերաբերյալ դեռ պայմանավորվածություն չունենք, բայց ես կարծում եմ, որ մոտ ժամանակներում հանդիպում կլինի, որովհետև կանոնակարգի քննարկման ու հաստատման փուլերում եղել է պայմանավորվածություն, որ կանոնակարգի ուժի մեջ մտնելուց հետո, այո, պետք է  հանդիպել ու շարունակել աշխատանքները»,- լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
Նա նշեց, թե այս պահին որևէ ավել բան չի կարող ասել, որովհետև համատեղ հաստատված կանոնակարգով կա պայմանավորավածություն, որով կողմերը մամուլի հաղորդագրությունների շրջանակներից դուրս որևէ մեկնաբանություն չեն տալիս։

В ближайшее время состоится заседание комиссии по демаркации государственной границы и пограничной безопасности между Арменией и Азербайджаном.
«У нас пока нет договоренности о дате следующего заседания, но я думаю, что оно состоится в ближайшее время, потому что на этапах обсуждения и утверждения регламента была договоренность, что после вступления регламента в силу, да, мы должны встретиться и продолжить работу», - заявил в беседе с журналистами вице-премьер-министр Армении Мгер Григорян.
Он отметил, что больше ничего сказать на данный момент не может, поскольку в совместно утвержденном регламенте есть договоренность, согласно которой стороны не делают никаких комментариев, выходящих за рамки пресс-релизов.