Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պարզաբանել է, թե ինչու է սոցիալական ցանցերի իր էջերում այս կամ այն թեմային անդրադառնում։
«Սիրելի քաղաքացիներ, եթե վերջին շրջանում, կամ առաջիկայում այնքան էլ հասկանալի չլինի, թե սոցիալական ցանցերի իմ էջերում այս կամ այն թեմային ինչու եմ անդրադառնում, իմացեք, որ դա կապված է իմ այս էջում իմ իսկ հորդորով քաղաքացիների բարձրացրած հարցերին արձագանքելու անհրաժեշտության հետ, որոնք ունեն շատ լայն ընդգրկում՝ սկսած անձնականից, ավարտած տնտեսականով ու աշխարհաքաղաքականով:
Շատ դեպքերում օգտատերերի մեկնաբանություններին հղում չեմ անում նախ որովհետեւ նույն կամ նմանատիպ հարցեր բարձրացնողները շատ են եւ նրանց գրառումները հիշատակելը իմաստ չունի, որովհետեւ դրանք արդեն իսկ հրապարակված են իմ էջում ու կրկին մեջբերելը ժամանակի ոչ արդյունավետ օգտագործում կլինի:

Премьер-министр Никол Пашинян пояснил, почему на своих страницах в социальных сетях он затрагивает ту или иную тему.
«Уважаемые граждане, если в последнее время или в ближайшем будущем не совсем понятно, почему я затрагиваю ту или иную тему на своих страницах в социальных сетях, знайте, что это связано с необходимостью отвечать на вопросы, заданные гражданами по моему личному настоянию: таких вопросов множество, от личных до экономических и геополитических.
В большинстве случаев я не ссылаюсь на комментарии пользователей, потому что есть много людей, которые задают одни и те же или похожие вопросы и упоминать их посты нет смысла, потому что они уже опубликованы на моей странице и повторное их цитирование было бы неэффективной тратой времени.