Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կատարի Պետության Էմիր Շեյխ Թամիմ Բին Համադ Ալ Թանիին՝ Ազգային տոնի առիթով:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Կատարի ժողովրդին Կատարի Պետության Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Մեծապես կարևորում ենք Ձեր կողմից ցուցաբերված հետաքրքրությունը Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ներկայացրած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության նկատմամբ: Լիահույս ենք, որ Կատարի Պետության գործուն մասնակցությունը ոչ միայն կնպաստի այդ ծրագրի հաջող իրագործմանը, այլ նաև լուրջ խթան կհանդիսանա Հայաստան-Կատար երկկողմ օրակարգի ընդլայնման և զարգացման համար:
Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ վերահաստատել Հայաստան այցելելու իմ հրավերը՝ վստահություն հայտնելով, որ Ձեր այցը Հայաստան պատմական հնարավորություն կընձեռի երկկողմ հարաբերությունները նոր մակարդակի բարձրացնելու համար:
Այս ուրախալի առիթով մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Կատարի բարեկամ ժողովրդին՝ կայունություն և բարեկեցություն»,- ասված է ուղերձում։

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание эмиру Государства Катар шейху Тамиму бен Хамаду Аль Тани по случаю национального праздника.
«Сердечно поздравляю Вас и народ Катара с национальным праздником Государства Катар.
Мы полны надежды, что активное участие государства Катар не только поспособствует успешной реализации этой программы, но и станет серьезным стимулом для расширения и развития двусторонней повестки Армения-Катар.
Пользуясь случаем, хочу подтвердить свое приглашение посетить Армению, выразив уверенность, что ваш визит в Армению предоставит историческую возможность для поднятия двусторонних отношений на новый уровень.
По этому радостному случаю желаю вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Катара-стабильности и благополучия».