«Այսօր Կառավարության ղեկավարն իր ֆեյսբուքյան էջում հպարտացել է, թե Սյունիքի մարզի Կապան համայնքի Ներքին Հանդ գյուղում տների տանիքներ են նորոգվել և պարծեցել է, թե խոստում է պահել:
Ինչպե՞ս կարելի է պարծենալ տանիքների նորոգման խոստումներով, երբ իրենց պաշտոնները պահելու մոլուցքի պատճառով ներկայում Ներքին Հանդը 3 կողմից շրջապատված է Հայաստանի տարածքի մեջ մխրճված ադրբեջանական զինված դիրքերով, մարդիկ զրկվել են Հայաստանի տարածքի մեջ գտնվող հողերից ու արոտավայրերից, երեխաները դաս են անում ադրբեջանական զինված ծառայողների թիրախի ներքո, նրանք զանգվածային ոչնչացնում են մեր անտառները, խաթարված է ողջ անվտանգության համակարգը:
Դեռ մի հատ էլ քննարկում են Ադրբեջանի դեմ միջազգային դատարաններում ու մյուս կազմակերպություններում Հայաստանի հայցերից հրաժարվելու հարցը ու մտածում` ինչպես դա ժողովրդին ներկայացնեն»:

Бывший Омбудсмен Армении Арман Татоян написал: «Сегодня глава правительства на своей странице в Facebook похвастался, что в селе Неркин Ханд общины Капан Сюникской области отремонтированы крыши домов, и похвастался, что сдержал свое обещание.
Как можно хвалиться выполнением обещаний по ремонту крыш, когда из-за навязчивого желания сохранить свои места Неркин Ханд в настоящее время окружен азербайджанскими военными позициями, вторгшимися на территорию Армении, люди лишились земель и пастбищ на территории Армении, дети учатся под прицелом азербайджанских вооруженных офицеров, они массово уничтожают наши леса, подорвана система безопасности Армении.
Мало того, они также обсуждают вопрос отказа Армении от жалоб против Азербайджана в международных судах и других организациях и думают, как преподнести это народу».