ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել անվտանգության մարմինների աշխատակցի օրվա առթիվ։
«Ազգային անվտանգության ծառայության գործող և պահեստազորի սիրելի գործընկերներ, սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիս մեր մասնագիտական տոնի՝ անվտանգության մարմինների աշխատակցի օրվա առիթով։
Այս իշխանությունը մեր ժողովրդից շատ բան է գողացել։ Հիմա էլ ցանկանում է գողանալ մեր օրը՝ Դեկտեմբերի 20-ը։ Սակայն ի՞նչ տարբերություն, թե օրացույցի մեջ որ օրը կլինի կարմիրով նշված։ Միևնույն է՝ մենք հենց այսօր ենք նշելու մեր մասնագիտական տոնը՝ լինելով վստահ, որ անվտանգության մարմինների հայ աշխատակիցը եղել և շարունակելու է մնալ մեր երկրի բարեկեցության և զարգացման ամենակարևոր գործոններից մեկը։
Շնորհավոր, հարգելի գործընկերներ։ Մաղթում եմ անվտանգ և արդյունավետ ծառայություն»,- նշել է Արթուր Վանեցյանը։
Հիշեցնենք՝ 2024 թվականի մարտի 7-ին ՀՀ կառավարությունը որոշեց՝ Ազգային անվտանգության ծառայողի օրը Հայաստանում այսուհետ կնշվի ոչ թե դեկտեմբերի 20-ին, այլ՝ հունվարի 8-ին։

Бывший директор СНБ, председатель партии «Айреник» («Отечество»)  Артур Ванецян направил поздравительное послание по случаю профессионального праздника сотрудника органов национальной безопасности.
«Уважаемые коллеги действующих сил и сил запаса Службы национальной безопасности, сердечно поздравляю всех нас с нашим профессиональным праздником – Днем сотрудника органов национальной безопасности.
Эта власть очень многое украла у нашего народа. Теперь она хочет украсть наш день, 20 декабря. Однако какая разница, какой день будет отмечен в календаре красным? Все равно, сегодня, в этот день мы будем отмечать свой профессиональный праздник, будучи уверены, что армянский сотрудник органов национальной безопасности был и будет одним из важнейших факторов благополучия и развития нашей страны.
Поздравляю, дорогие коллеги. Желаю безопасной и эффективной службы», - отметил Артур Ванецян.
Напомним: 7 марта 2024 года правительство Республики Армения приняло решение, что День сотрудника органов национальной безопасности в Армении будет отмечаться 8 января, а не 20 декабря.