Միանշանակ պետք է մեր ամբողջ ջանքը ներդրվի՝ հեռացնելու այս չարիքի իշխանությունը, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց Բագրատ Սրբազանը։
«Պետք է հեռացնենք, որպեսզի ճանապարհ բացենք ճշմարտության և արդարության համար։ Դրա լուծումները քաղաքական են։
Դա ոչ թե պարզապես որևէ մեկի ցանկությունն ու ձգտումն է, այլ ուղղակի հանրային պահանջ, անհրաժեշտություն, նաև մեր այս ամբողջ պայքարի տրամաբանական ավարտը՝ ճշմարտության և արդարության հաղթանակը»,-ասաց Սրբազանը։
Փոփոխությունը, Սրբազանի խոսքով, դարձել է հրամայական։
«Բոլոր տեղերում, բոլոր վայրերում՝ անկախ մասնագիտությունից, տարիքից, հանդիպելիս մարդկանց մտքի մեջ հետևյալ հարցումն է, ոչ թե ի՞նչ ենք անելու, ինչպե՞ս ենք անելու, այլ՝ երբ ենք հեռացնելու այս չարիքին։ Չկա մի մարդ, որ այդ հարցը չտա և չկա մի մարդ, որ այդ պատրաստակամությունը չհայտնի։ Եվ սա ինձ համար ուրախություն է, քանի որ այս մարդիկ այլևս գիտակցում են, որ դա անհրաժեշտություն է, հրամայական»,-ասաց Սրբազանը։

Все наши усилия обязательно должны быть направлены на устранение этой власти зла, - заявил Баграт Србазан в прямом эфире в Facebook.
«Нам необходимо устранить их, чтобы освободить место для истины и справедливости. Решения для этого являются политическими.
Это не просто чье-то желание и стремление, а прямое общественное требование, необходимость, а также логическое завершение всей нашей борьбы - победа истины и справедливости», - сказал Баграт Србазан.
По словам архиепископа, смена власти стала императивом.
«Во всех местах, независимо от профессии, возраста, при встрече с людьми, у них в голове возникает вопрос: не что мы будем делать, как мы это сделаем, а когда мы устраним это зло? Нет человека, который не задавал бы этот вопрос, и нет человека, который не выражал бы такую готовность. И это для меня радость, потому что эти люди теперь понимают, что это необходимость, императив", - сказал Баграт Србазан.