Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնին ծննդյան տարեդարձի առթիվ:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ և մաղթում քաջառողջություն, անկոտրում կամք ու հաջողություններ՝ ի բարօրություն Ֆրանսիայի և ֆրանսիացի ժողովրդի։
Առանձնահատուկ երախտագիտությամբ եմ ցանկանում ընդգծել, որ Ձեր նախագահության օրոք և Ձեր աներկբա հանձնառության շնորհիվ Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև առանձնաշնորհյալ հարաբերությունները՝ հիմնված մեր երկու ժողովուրդներին միավորող դարավոր բարեկամության և ընդհանուր արժեքների վրա, ներկայումս թևակոխել են նոր կարևոր հանգրվան՝ վերափոխվելով իրական ռազմավարական գործընկերության։
Ջերմությամբ եմ հիշում դեկտեմբերի 7-ին Փարիզ կատարած իմ այցը և մասնակցությունը Փարիզի Աստվածամոր տաճարի բացման հուզիչ և խորհրդանշական միջոցառմանը:
Ցանկանում են վերստին շնորհակալություն հայտնել նաև բարեկամ Ֆրանսիայի և Ձեր անձնական ջանքերի ու շարունակական աջակցության համար՝ միտված Հայաստանի ինքնիշխանության, դիմակայունության և ժողովրդավարության ամրապնդմանը, ինչպես նաև Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տևական և արդար խաղաղության հաստատմանը։
Օգտվելով այս գեղեցիկ առիթից՝ ցանկանում եմ շնորհավորել տարեվերջյան տոների՝ Սուրբ Ծննդյան և Ամանորի կապակցությամբ՝ նոր տարում մաղթելով Ձեզ հաղթանակներ Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում, իսկ բարեկամ ֆրանսիացի ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարօրություն:
Գալիք տարում Հայաստանում Ձեզ հյուրընկալելու մեծ ակնկալիքով՝ ընդունեք խնդրեմ, մեծարգո պարոն նախագահ, խորին հարգանքիս հավաստիքը»,-նշված է ուղերձում։

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Французской Республики Эммануэлю Макрону по случаю дня рождения. В послании говорится:
"Многоуважаемый господин президент, дорогой Эммануэль,
От всего сердца поздравляю Вас с днем рождения и желаю Вам крепкого здоровья, несгибаемой воли и успехов на благо Франции и французского народа.
С особой благодарностью хотел бы подчеркнуть, что в период Вашего президентства и благодаря Вашей непоколебимой приверженности основанные на объединяющих наши два народа многовековой дружбе и общих ценностях привилегированные отношения между Арменией и Францией сейчас достигли новой важной вехи, трансформируясь в настоящее стратегическое партнерство.
С теплотой вспоминаю свой визит в Париж 7 декабря и свое участие в волнительном и символичном мероприятии открытия собора Парижской Богоматери.
Хочу также еще раз поблагодарить дружественную Францию и Вас лично за личные усилия и постоянную поддержку, направленную на укрепление суверенитета, устойчивости и демократии Армении, а также на установление прочного и справедливого мира в регионе Южного Кавказа.
Пользуясь этой прекрасной возможностью, хочу поздравить Вас также с Рождеством и Новым годом, пожелать Вам в новом году побед во всех начинаниях, а дружественному французскому народу - мира и процветания.
Ожидаю принять Вас в следующем году в Армении. Примите, пожалуйста, многоуважаемый господин президент, заверения в моем глубоком уважении".