«Գազպրոմ Արմենիա» փակ բաժնետիրական ընկերությունը ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի համաձայնեցմանն էր ներկայացրել ընկերության 2025-2029 թվականների ներդրումային ծրագիրը՝ 144 027,51 մլն դրամ ծավալով՝ առանց ավելացված արժեքի հարկի:
ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովից  հայտնում են, որ ուսումնասիրությունների արդյունքում հանձնաժողովի կողմից ներդրումային ծրագրի ծավալը նվազեցվել է 981,84 մլն դրամով՝ կազմելով է 143 045,67 մլն դրամ:
Սույն թվականի դեկտեմբերի 25-ի նիստում ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը հաստատել է «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերության 2025-2029 թվականների ներդրումային ծրագիրը, որի հիմնական ուղղություններն են՝ գազափոխադրման համակարգի Աբովյանի գազի ստորգետնյա պահեստարան-կայանի ընդլայնումը, գազափոխադրման համակարգի վերականգնումն ու վերակառուցումը, նոր բաժանորդների միացումները, ինչպես նաև այլ ներդրումներ գազաբաշխման համակարգում։

ЗАО «Газпром Армения» представило для согласования в Комиссию по регулированию общественных услуг Армении инвестиционную программу компании на 2025-2029 годы – на сумму в 144 027,51 млн. драмов, без налога на добавленную стоимость.
Как сообщили в пресс-службе КРОУ республики, в результате исследований комиссией сокращен объем инвестиционной программы на 981,84 млн. драмов, составив 143045,67 млн. драмов.
КРОУ утвердила инвестиционную программу компании «Газпром Армения» на 2025-2029 годы, основными направлениями которой являются расширение Абовянского подземного газохранилища газотранспортной системы, восстановление и реконструкция газотранспортной системы, подключение новых абонентов, а также другие инвестиции в газораспределительную систему.