Լավ ո՞րն է զիջումների սահմանը, ո՞ր պահին Փաշինյանը կասի՝ լավ սրանից հետո ես էլ չեմ կարող, սա իմ կարմիր գիծն է. տարեվերջյան ամփոփիչ ասուլիսին նշեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը։
«Քանի կար ասում էր՝ ՀՀ սուվերեն տարածքն է իր կարմիր գիծը, գնանք Ջերմուկ, Սյունիք, Գեղարքունիք։ Ինքն է ասում՝ 200 քառ կմ օկուպացված է, փաստորեն, դա էլ իր կարմիր գիծը չէ։ Ես գիտեմ՝ որն է  նրա կարմիր գիծը, ինքը մինչև վերջին կաթիլը ատամներով պայքարելու է, որ դաչաների տարածքը երբեք չլինի Ադրբեջանի կազմում։ Իր համար Հայաստանը կառավարական ամառանոցների շուրջ եղած հողն է»,-ասաց նա։
Մամիջանյանը նշեց՝ հետաքրքիր է, թե ոնց է պահանջները կատարում. «Ասում են Սահմանադրություն փոխեք, ասում է՝ ոչ, ոչ մի դեպքում։ Կփոխենք, բայց մեր ցանկությամբ»։
Ըստ Մամիջանյանի՝ այս ամենն ունի պարզ բացատրություն. «Փաշինյանին հաջորդ ընտրություններին մասնակցելու համար մի թուղթ էլ է ավելանում՝ Ալիևի ստորագրությամբ, Ալիևն իր ավտոգրաֆը պետք  է տա, որ ինքը մասնակցի, դրա հետևից էլ ընկած է։ Խաղաղության պայմանագիր էլ ձևակերպված է, որտեղ խաղաղության որևէ հարց չկա»,-ասաց նա։

Ну скажите мне, каков предел уступок, в какой момент Пашинян скажет: ну, после этого я тоже не могу идти на уступки, это моя красная линия. Об этом на итоговой пресс-конференции заявил руководитель фракции "Честь имею" НС Айк Мамиджанян.
«До сих пор он говорил, что суверенная территория Республики Армения – это его красная линия, мы поедем в Джермук, Сюник, Гехаркуник. Он говорит, что 200 квадратных километров оккупированы, но на самом деле это и не его красная линия. Я знаю, какая у него красная линия, он будет бороться до последней капли, чтобы территория дач никогда не стала частью Азербайджана. Для него Армения - это земля вокруг правительственных дач», - сказал он.
Мамиджанян отметил, что интересно, как он выполняет требования. «Они говорят: меняйте Конституцию, он говорит — нет, ни при каких обстоятельствах. Мы изменим ее, но по нашему желанию».
По мнению Мамиджаняна, все это имеет простое объяснение. «Чтобы Пашинян смог принять участие в следующих выборах, добавляется еще одна бумага с подписью Алиева. Алиев должен дать автограф, чтобы он мог участвовать в выборах, он за этим гонится. Также был сформулирован мирный договор, в котором о мире нет даже слова», - сказал он.