Հանրային հեռուստաընկերության ամանորյա հեռուստահաղորդումների ծրագրի ազդագրից հայտնի է դարձել, որ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի ամանորյա ուղերձը նախատեսվում է հեռարձակել դեկտեմբերի 31-ին՝ ժամը 21:55-ին, այս մասին հայտնել են Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգից։
«Հարկ ենք համարում նշել, որ ուղերձի հեռարձակման առնչությամբ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի և Հանրային հ/ը միջև որևէ քննարկում տեղի չի ունեցել։ Հեռուստաընկերությունը շարունակում է շրջանցել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսների ամանորյա ուղերձի հեռարձակման՝ տասնամյակների ավանդույթը՝ անտեսելով Մայր Աթոռի դիրքորոշումն ու Հայոց Եկեղեցու հայրենաբնակ և աշխարհասփյուռ հավատացյալների պահանջներն ու սպասումները։
Հեռուստաընկերության որդեգրած գործելաոճի պայմաններում Մայր Աթոռը նպատակահարմար չի նկատում Հանրայինի եթերով Ամենայն Հայոց Հայրապետի ուղերձի հեռարձակումը։
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի ուղերձը մեզ հասանելի լրատվամիջոցներով կհեռարձակվի Ամանորի գիշերը՝ նախընթաց տարիների ավանդույթով սահմանված ժամին»,- ասվում է հայտարարությունում։

Из анонса программы новогодних телепередач Общественной телекомпании Армении стало известно о том, что трансляция новогоднего послания Католикоса всех армян состоится  в 21:55 часов 31 декабря. Об этом говорится в сообщении, распространенном пресс-канцелярией Первопрестольного Святого Эчмиадзина.
«Считаем необходимым отметить, что между Первопрестольным Святым Эчмиадзином и ОТА не было никакого обсуждения по поводу трансляции послания. Телекомпания продолжает обходить многолетнюю традицию по части трансляции новогоднего послания Католикоса всех армян, игнорируя позицию Первопрестольного Святого Эчмиадзина, а также требования и ожидания верующих Армянской Церкви, проживающих в Армении и диаспоре.
В условиях стиля работы, принятого данной телекомпанией, Первопрестольный Святой Эчмиадзин не считает целесообразным трансляцию послания Католикоса всех армян в эфире ОТА. Обращение Католикоса всех армян будет транслироваться в новогоднюю ночь в эфире доступных нам СМИ - в часы, установленные согласно традиции».
Напомним, что по традиции послание Католикоса транслируется непосредственно перед полуночью 31 декабря.