Ժամանակավորապես կդադարեցվի Հայաստան բնական գազի մատակարարումը՝ Վրաստանի տարածքում վթարավերականգնողական աշխատանքների իրականացման անհրաժեշտությամբ պայմանավորված. հայտնում են «Գազպրոմ Արմենիայից»։
«Հյուսիսային Կովկաս - Անդրկովկաս» տարանցիկ մայրուղային գազատարի «Ղազախ - Սագուրամո» (DN 1000) մայրուղային գազատարի 125կմ հատվածում (ՀՀ սնող) վթարավերականգնողական աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով դեկտեմբերի 26-ին ժամը 13:00-ից 19:00-ն կդադարեցվի Հայաստան բնական գազի մատակարարումը:
Նշված ժամանակահատվածում հանրապետության սպառողների անխափան և հուսալի գազամատակարարումը կիրականացվի առանց սահմանափակումների՝ ներքին պաշարների ծավալների հաշվին:

Поставки природного газа в Армению временно приостановят из-за аварийно-восстановительных работ на территории Грузии. Об этом сообщил оператор газоснабжения республики, компания "Газпром Армения".
Ремонтные работы будут проводиться на 125-м километре газопровода "Газах — Сагурамо", который подключен к транзитному магистральному газопроводу "Северный Кавказ — Закавказье".
Газоснабжение Армении прекратится 26 декабря с 13:00 до 19:00, однако потребители не ощутят перебоев, так как снабжение будет обеспечено за счет внутренних резервов.