Երեկ քաղաքապետի հայրը ևս մեկ անգամ արձանագրեց, որ այս մարդիկ ինչ մտածում, խոսում ու գործում են իրենց ընտանիքներում, ուղղկիորեն արտահայտում են հրապարակներում. ասուլիսին հայտարարեց Բագրատ Սրբազանը՝ անդրադառնալով Տիգրան Ավինյանի հոր՝ իր իսկ խոսքով՝ «չափազանց դատապարտելի և տգեղ» ձևակերպումներին։
«Սա աննախադեպ երևույթ չէ, հիշո՞ւմ եք ժամանակներ առաջ ԱԺ նախագահի մայրն էր հայհոյում, թքում, այսօր Երևանի քաղաքապետի հայրն է, և պատկերացրեք՝ իրենց ընտանիքներում ինչ խոսակցություններ են լինում։ Սա պարզապես արտաքին արտահայտված շերտն է և, այո՛, այս մարդկանց վերաբերմունքը՝ ժողովրդի հանդեպ, որոնք հենց իրենց են ընտրել։ Ընդհանուր ցուցիչն է, պարզ երևացող շերտը»,-ասաց նա։
Սրբազանը նկատեց՝ այս երևույթը դատապարտելի լինելուց զատ, նաև խոսում է այն մասին, «որ այս մարդիկ իրենց բարոյագիտական և բոլոր արժեհամակարգով դեռևս ապրում և գտնվում են փողոցում»։
«Այս փողոցային իրականությունը մեր կյանքից պետք է վերանա, ինչ սպասել ծնողներից, երբ նույն մարդու զավակը կարող է լրատվականներին համարել աղբանոց, քննադատողներին՝ ճանճեր, մյուսը՝ թքել, հայհոյել և պատասխանատվություն չկրել դրա համար, ընդ որում՝ քաղաքական պատասխան»,-ասաց նա և նշեց, որ միայն ներողությունով չպետք է անցնի-գնա, պետք է քաղաքական պատասխանատվություն կրեն նման արարքների համար։

Вчера отец мэра еще раз подтвердил: то, что эти люди думают, говорят и делают в своих семьях, они напрямую выражают на улицах. Об этом на пресс-конференции заявил Баграт Србазан, сославшись на, по его словам, "крайне предосудительные и некрасивые" высказывания отца Тиграна Авиняна.
"Это не беспрецедентное явление, помните, когда-то мать спикера НС ругалась и плевалась, сегодня это отец мэра Еревана, и представьте, какие разговоры происходят в их семьях. Это всего лишь внешний выраженный слой и, да, отношение этих людей к народу, который их выбрал. Это общий показатель, четко видимый слой", - сказал он.
Архиепископ отметил, что это явление, помимо того, что предосудительно, говорит еще и о том, что «эти люди со своей моралью и всей своей системой ценностей до сих пор живут уличными манерами».
"Эта уличная реальность должна исчезнуть из нашей жизни, чего нам ждать от родителей, когда ребенок того же человека может считать средства массовой информации свалкой, критиков - мухами, другой - плевать, ругаться и не быть привлечен к ответсвенности, также не нести политическую ответственность", - сказал он и отметил, что они должны не просто извиняться, они должны нести политическую ответственность за подобные действия.