Հայաստանի շուրջ ահագնացող սպառնալիքներին Հայաստանի իշխանությունը դիմակայելու որևէ ռեսուրս չի կուտակում, այս մասին գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ պատգամավորի` ավելին, այն կառույցները, որոնք գործառույթների կամ ավանդույթների բերումով ապահովում են երկրի դիմադրողականությունը, գործող իշխանության համառ ջանքերով շարքից հանվել են կամ էապես թուլացվել:
«Ի հեճուկս դրսում փիսիկ խաղալու իշխանության կեցվածքին՝ ներսում սրանք ամբողջությամբ աչքի են ընկել բռնապետական մեթոդներով, լպիրշությամբ, անարդյունավետ կառավարմամբ:
Նույնիսկ հանրության տեսանկյունից արտաքուստ դրական թվացող նախաձեռնությունները կիսատ-պռատ են մնացել կամ ձախողվել, որովհետև պրոցեսները կա´մ մինչև վերջ չեն տարվել, կա´մ դրանց ապահովումն իրականացնողները «գցել են ոտքներին»:
Կարճ ասած՝ սրանք իրենց արած-չարածով երկիրը զինաթափել են, դրա համար էլ ողջ տարի հանրությանը համոզում էին, որ ճիշտը Հայաստանին առաջադրված օկուպացիոն պահանջներն ընդունելն է, իսկ պայքարելու իմաստ չկա»,- նշել է Աբրահամյանը։

Власти Армении не аккумулируют никаких ресурсов для противостояния растущим угрозам вокруг Армении, об этом написал секретарь фракции "Честь имею" НС Тигран Абрамян.
Более того, по словам депутата, структуры, обеспечивающие сопротивление страны в силу своих функций или традиций, выведены из строя или существенно ослаблены настойчивыми усилиями действующей власти.
«Несмотря на то, что власть внешне играет роль покорной, внутренне она совершенно отличается диктаторскими методами, разгильдяйством и неэффективным управлением.
Даже инициативы, кажущиеся внешне позитивными с точки зрения общественности, остались недоделанными или провалились, поскольку процессы либо не были доведены до конца, либо их «провалили» реализующие.
Короче говоря, своими действиями они обезоружили страну, поэтому весь год убеждали общественность, что правильно - принять оккупационные требования, предъявленные Армении, и нет смысла воевать», - отметил Абрамян.