ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Արշակ Կարապետյանին ոչ թե բերման են ենթարկել Ռուսաստանի Դաշնության ոստիկանություն, այլ հրավիրել են զրույցի` հիմնված Հայաստանի Հանրապետության իրավապահ մարմինների կողմից ստացված փաստաթղթերի վրա, այս մասին հայտնել են «Հայելի» մամուլի ակումբից։
«Կարճ ժամանակ անց Արշակ Կարապետյանը դուրս է եկել ոստիկանությունի։ Իր տպավորությամբ՝ ռուս իրավապահների մոտ իր դեմ Հայաստանում բացված քրեական գործերն առաջացրել են զարմանք և ծիծաղ։
Ուշագրավ է, որ այս գործերը բացվել են Արշակ Կարապետյանի կողմից Ալիևի ահաբեկչական ռեժիմին և Ադրբեջանի դեմ ուղղված հայտնի ուղերձից հետո, որտեղ նա բացահայտում է ադրբեջանական արտաքին քաղաքականության և Զինված ուժերի թերությունները»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Бывший министр обороны Армении Аршак Карапетян не был подвергнут приводу полицией РФ, а был приглашен на беседу на основании документов, полученных от правоохранительных органаов Республики Армения, сообщили в пресс-клубе «Айели».
«Через короткое время Аршак Карапетян был отпущен из полиции. По его впечатлению, возбужденные против него в Армении уголовные дела вызвали удивление и смех у российских правоохранителей.
Примечательно, что эти дела были возбуждены после известного выступления Аршака Карапетяна против террористического режима Алиева и Азербайджана, где он раскрывает недостатки азербайджанской внешней политики и Вооруженных сил", - говорится в сообщении.