Կարծում եմ` որևէ մեկը մեր երկրում այլևս չի կասկածում, որ առաջիկայում էլ այս իշխանությունն իր ցանկացած զիջում ժողովրդին ներկայացնելու է որպես «պետական սահմանի ամրապնդում», «ինքնիշխանության վերականգնում» կամ «խաղաղության օրակարգի սահմանում», գրում է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Որևէ մեկն այլևս չի կասկածում, որ սրանք հերթական նահանջի երգը երգելիս դա անելու են առանձնահատուկ հպարտությամբ ու լկտիությամբ:
Որևէ մեկն այլևս չի կասկածում, որ սրանք հերթական զիջումն անելիս խմբագրելու են երկրի քարտեզն ու խրոխտ հայտարարելու են, որ դա իրենց անձնական հաղթանակն է, եթե նույնիսկ այդ քարտեզում միայն Երևանը մնա:
Որևէ մեկը մեր երկրում այլևս չի կասկածում, որ Հայաստանի ներկայիս իշխանությունը սպասարկում է մի շահ, որն ակնհայտորեն հայ ժողովրդինը չէ:
Որևէ մեկը մեր երկրում այլևս չի կասկածում (ոմանք դեռևս լուռ), որ փաշինյանական իշխանությունը լիակատար ձախողվել է և Հայաստանի անվտանգությունն ու դիմադրողականությունն ապահովելու մտադրություն չունի:
Հայաստանի գոյությունն ու փաշինյանական իշխանությունը հականիշներ են, և քանի սրանք կան, մեր ինքնությունը, արժեհամակարգն ու պետականությունը վտանգված են»:

Думаю, что никто в нашей стране уже не сомневается, что в ближайшее время эти власти любую уступку народу преподнесут как "укрепление государственной границы", "восстановление суверенитета" или "определение мирной повестки", - написал депутат НС Армении Тигран Абрамян.
«Никто уже не сомневается, что, когда они споют песню об очередном отступлении, они сделают это с особой гордостью и наглостью.
Никто уже не сомневается, что, пойдя на очередную уступку, они отредактируют карту страны и смело заявят, что это их личная победа, даже если на этой карте останется только Ереван.
Никто в нашей стране уже не сомневается, что нынешние власти Армении служат явно не интересам армянского народа.
Никто в нашей стране больше не сомневается (некоторые до сих пор молчат), что власть Пашиняна полностью провалилась и не намерена обеспечивать безопасность и устойчивость Армении.
Существование Армении и пашиняновская власть являются противоположностями, и пока они существуют, наша идентичность, система ценностей и государственность находятся под угрозой».