2024 թվականի մայիսի 27-ի ջրհեղեղից վնասվել էին միջպետական ավտոճանապարհի Դիլիջան-Իջևան հատվածի բազում տեղեր։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է տավուշցի լրագրող Ոսկան Սարգսյանը։
«Ի պատասխան լրագրողական հարցումիս, Տավուշի մարզպետ Հայկ Ղալումյանը հայտնել է, որ ճանապարհի վնասված հատվածները կվերականգնվեն 2025 թվականի առաջին կիսամյակում, իսկ Դիլիջան քաղաքի հյուսիսային ծայրին, «Գետափ» ռեստորանային համալիրի մոտ ճանապարհի քանդված եզրը կվերականգնվի մինչ 2024 թվականի ավարտ։ Տարին ավարտվեց, սակայն այդ հատվածի նորոգումը չավարտվեց, խաբեցին»,-գրել է նա։

Многие места на участке межгосударственной автомагистрали Дилижан-Иджеван пострадали от наводнения 27 мая 2024 года. Об этом на своей странице в Facebook написал тавушский журналист Воскан Саргсян.
«В ответ на мой журналистский запрос губернатор Тавуша Айк Галумян сообщил, что поврежденные участки дороги будут восстановлены в первой половине 2025 года, а разрушенная обочина дороги на северной окраине Дилижана, возле ресторанного комплекса "Гетап", будет восстановлен до конца 2024 года. Год закончился, а ремонт этого участка дороги не был завершен, обманули», - написал он.