2024 թ. դեկտեմբերի 30-ին Ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել Արմավիրի բժշկական կենտրոնից, որ բուժօգնության դիմած 30-31 շաբաթական հղիություն ունեցող 26-ամյա կինը հղիությունն ընդհատող դեղահաբ է խմել և մահացած վիճակում ծնված երեխային հուղարկավորել։ Այս մասին հայտնում են ոստիկանությունից։
«Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում տեղեկություններ են ստացվել, որ դեկտեմբերի 27-ին, 35 շաբաթական հղիությունը ընդհատելու համար, կինը խմել է 4 դեղահաբ, իսկ հաջորդ օրը ծննդաբերել է աղջիկ երեխայի, որին ջինսե տաբատով փաթաթել, խեղդամահ է արել և նետել իրենց տան բակում գտնվող պետքարանը։
Հունվարի 3-ին 26-ամյա կինը հրավիրվել է Համայնքային ոստիկանության Արմավիրի բաժին, որտեղ տարված բացատրական աշխատանքի արդյունքում խոստովանել է արարքը։

В Армавирской области мать задушила свою новорожденную дочь и бросила в отхожее место, сообщила Полиция МВД Армении. Информация об инциденте поступила в полицию 30 декабря из медцентра Армавира, куда обратилась за медпомощью женщина.
По данным ведомства, 26-летняя женщина 27 декабря выпила 4 таблетки для того, чтобы прервать 35-недельную беременность. На следующий день она родила девочку, которую завернула в джинсы и задушила, бросив затем в расположенную во дворе их дома уборную.
Отмечается, что 3 января женщина была приглашена в отдел полиции Армавира, где «в результате проведенной разъяснительной работы» призналась в содеянном. Составленные по инциденту документы направлены в следственное управление Армавирской области.