Հունվարի 6-ին՝ ժամը 06:21-ին, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Արարատյան փողոցի թիվ 90 շենքի բնակարաններից մեկում․ ներսում կան քաղաքացիներ։
Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է երկհարկանի բնակարանում։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 06:55-ին, մարվել՝ 07:50-ին։ Այրվել են բնակարանի 1-ին հարկի հյուրասենյակը (մոտ 30 քմ), միջանցքը՝ մասամբ (մոտ 15 քմ) և 2-րդ հարկը (մոտ 40 քմ): 2-րդ հարկում հայտնաբերվել են Ա․ Բ․-ի (ծնված 1951 թ.) և Լ․ Հ․-ի (ծնված 1981 թ.) դիերը:

6 января в 06:21 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что в одной из квартир дома №90 по улице Араратяна в Ереване произошел пожар: внутри находятся граждане.
На место происшествия выехали 2  боевых расчета  Ереванского управления пожарно-спасательного  Спасательной  службы МВД Армении.
Выяснилось, что пожар вспыхнул в двухэтажной квартире.
Пожар был локализован в 06:55 и потушен в 07:50. Сгорела гостиная 1 этажа (около 30 квадратных метров), коридор - частично (около 15 квадратных метров) и 2 этаж (около 40 квадратных метров). На 2 этаже были найдены тела А.Б. (1951 года рождения) и Л. Х. (1981 г.р.).