Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի դեկտեմբերի 25-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Տավուշի մարզի Բերդ համայնքի նախկին ղեկավար Հարություն Մանուչարյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
. 2 անշարժ գույք՝ Տավուշի մարզում.
. 1 գույքի շուկայական արժեք.
. 1 չմարված ավանդի գումար.
. 1 գույքի վարձակալության վճարները՝ մինչև վճռի փաստացի կատարումը.
. 26 միլիոն 844 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի եկամուտների և միջոցների մնացորդ.
. 42 միլիոն 279 հազար դրամ, որը 2009-2022 թվականների ընթացքում չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել:

Антикоррупционный суд 25 декабря 2024 года принял в производство очередной иск Генеральной прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения.
Управление по делам о конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры представило требование о взыскании в пользу Республики Армения c бывшего главы общины Берд Арутюна Манучаряна и связанных с ним лиц:
-2 единиц недвижимости в Тавушской области
-рыночной стоимости 1 единицы недвижимости
-сумму 1 непогашенного вклада
-выплаты аренды 1 единицы недвижимости.
-26 млн. 844 тыс. драмов - в качестве остатка незаконных доходов и средств
-42 млн. 279 тыс. драмов, которые в период 2009-2022 годов не обоснованы законными доходами лица, имеют незаконное происхождение.