ԱԺ նախկին պատգամավոր Արմեն Եղիազարյանը գրել է.
Ալիևը երեկ պաշտոնապես հայտարարում է, որ Հայաստանը ֆաշիստական երկիր է ու վտանգ է հանդիսանում տարածաշրջանի համար․
«Մեր երկիրը հարևան է ֆաշիստական պետությանը, և ֆաշիզմի վտանգը չի վերացել։ Ուստի ֆաշիզմը պետք է ոչնչացվի։ Այն կկործանի կա՛մ Հայաստանի ղեկավարությունը, կա՛մ մենք»։
Իսկ ի՞նչ է պատասխանում Փաշինյանը՝ ոչինչ, գլուխը կախ լռում է, մարդկանց կերակրելով կեղծ խաղաղության խաչմերուկներով։
Դե, իհարկե, կարևորը հեծանիվ լինի՝ քշենք, մեկ էլ առավոտյան ձվածեղի համար մի բան լինի՝ կշտանանք...
Ինչպես 2020-ին տարբեր Արծրունների միջոցով ժողովրդին խաբում էին, թե հաղթում ենք, հիմա էլ հասունացող արհավիրքը կոծկում են խաղաղության կեղծ թեզերով»։

Читаю ответ Пашиняна Алиеву и боюсь за нашу судьбу. Об этом написал на своей странице в Facebook экс-депутат парламента Армении Армен Егиазарян.
«Наша страна соседствует с фашистским государством и опасность фашизма не исчезла. Поэтому фашизм должен быть уничтожен. Его уничтожит либо руководство Армении, либо мы».
А что на это отвечает Пашинян? Ничего, молчит склонив голову, кормя людей фальшивыми мирными перекрестками.
Ну, конечно, самое важное - езда на велосипеде, а еще утренняя яичница, чтобы наесться...
Как в 2020 году посредством различных Арцрунов обманывали народ, заявляя, что мы выигрываем, так и сейчас они прикрывают нарастающую катастрофу ложными тезисами о мире».