Եվրոպական ներդրումային բանկը Հայաստանին 236 մլն եվրո կհատկացնի Սիսիան–Քաջարան ճանապարհահատվածի կառուցման համար։ Պայմանագիրը հավանության արժանացավ ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում։
2024 թ. նոյեմբերի 12–ին կնքված «Հայաստան. Սիսիան–Քաջարան ճանապարհահատվածի ծրագիր» Կայուն զարգացման եվրոպական հիմնադրամ + Հատուկ ներդրումային պատուհան 1» ֆինանսական պայմանագիրը հավանության արժանացավ ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստի ժամանակ։
236 մլն եվրոն կուղղվի Սյունիքի մարզում Սիսիանի և Քաջարանի միջև նոր 60 կմ երկարությամբ ճանապարհային հատվածի կառուցմանը։

Европейский инвестиционный банк выделит €236 млн на строительство участка дороги Сисиан - Каджаран в Сюникской области Армении. Соответствующий проект документа был одобрен на заседании правительства.
Запланированные средства будут направлены на финансирование части общего проекта по строительству новой однополосной дорожной развязки протяженностью 60 км между городами Сисиан и Каджаран.
После согласования этого проекта финансовый документ будет направлен в парламент Армении для полной ратификации.