ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգում hունվարի 7-ից բռնկված հրդեհների հետևանքով զոհվածների թվում, այս պահին ունեցած տեղեկություններով, ՀՀ քաղաքացիներ չկան, «Արմենպրես»-ին  տեղեկացրել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը։
«Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունն աշխատում է բնականոն ռեժիմով, իրականացվում է հյուպատոսական ընդունելություն:
Հունվարի 8-ին ստացվել է շուրջ երեք տասնյակ հեռախոսազանգ՝ հյուպատոսական բնույթի հարցերով։
Գլխավոր հյուպատոսությունը մշտական կապի մեջ է տեղական իշխանությունների, մասնավորապես Լոս Անջելեսի և Գլենդելի քաղաքապետարանների, ինչպես նաև համայնքային կառույցների հետ»,- նշել է խոսնակը:

Среди погибших в результате вспыхнувшего в американском штате Калифорния пожара по имеющимся на данный момент данным граждан Армении нет. Об этом в беседе с «Арменпресс» сообщила пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян.
«Генеральное консульство Республики Армения в Лос-Анджелесе работает в обычном режиме, проводится консульский прием.
8 января поступило около трех десятков звонков по консульским вопросам.
Генеральное консульство находится в постоянном контакте с местными властями, в частности с мэриями Лос-Анджелеса и Глендейла, а также общественными структурамиц», — отметила пресс-секретарь МИД Армении.