Վլադիմիր Զելենսկին, ով ցանկանում է, որ Ուկրաինա օտարերկրյա զինվորականներ ուղարկվեն, իրեն դրսևորում է որպես արյունարբու հրեշ, քանի որ արդեն հասցրել է ոչնչացնել իր երկրի քաղաքացիներին, հիմա էլ պատրաստվում է օտար երկրների քաղաքացիներին ոչնչացնել»,- հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
Ավելի վաղ Զելենսկին «Ռամշտայն» խմբի նիստում է հանդես եկել մինչև հակամարտության ավարտը Ուկրաինա օտարերկրյա զինվորականներ ուղարկելու առջարկով։
«Նա պարզապես ոչնչացրել է իր քաղաքացիներին։ Ըստ երևույթին, հիմա ոչնչացնելու հերթը հասել է նրանց, ում իրենք համարում են դաշնակիցներ։ Դե, արյունախում հրեշ է, դա ակնհայտ է։ Իրեն երևակայում է որպես «մեսիա», իսկ իրականում արյունարբու հրեշ է»,- Զելենսկու մասին ասել է Զախարովան՝ «Ռիա Նովոստի»-ին։

Владимир Зеленский, заявивший о желании отправить иностранных военных на Украину, показал себя кровожадным чудищем, поскольку он уже уничтожил своих граждан и планирует уничтожить чужих, заявила РИА Новости официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
Ранее Зеленский на заседании группы "Рамштайн" высказался за отправку на Украину иностранных военных еще до завершения конфликта.
"Он просто уничтожил своих граждан. Видимо, теперь настал черед уничтожать тех, кого они считают своими союзниками. Ну, кровожадное чудище, это же понятно… Видимо, посчитал себя каким-то там, я не знаю, мессией, а оказался кровожадным чудищем", - сказала Захарова.