ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այցելել է Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության ենթակայությամբ գործող Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտե։
Նախարարը նախ ծանոթացել է անձնակազմի հետ, աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել կոմիտեի ղեկավար անձնակազմի մասնակցությամբ, Կոմիտեի նախագահ Միհրան Խաչատրյանը ներկայացրել է Կոմիտեի գործունեությունը, իրականացվող աշխատանքները, Կոմիտեի զարգացման պլանը։
Ապա համատեղ շրջայց են կատարել «Հայաէրոնավիգացիա», «Ավիաբուժ» բժշկական կենտրոն, «Ավիաուսումնական կենտրոն» ընկերություններում։
Նախարարը ծանոթացել է ընկերությունների աշխատանքներին, գործունեությանը, քննարկել են ընթացիկ աշխատանքային հարցեր։

Министр территориального управления и инфраструктур Республики Армения Давид Худатян посетил Комитет гражданской авиации Министерства территориального управления и инфраструктур.
Министр сначала ознакомился с коллективом, провел рабочее совещание с участием руководства комитета, председатель комитета Мигран Хачатрян представил деятельность Комитета, проводимые работы и план развития Комитета.
Затем они совершили совместный визит в медицинский центр «Авиабуж» и ЗАО «Армаэронавигация», ЗАО «Авиаучебный центр».
Министр ознакомился с работами и деятельностью компаний, были обсуждены текущие текущие рабочие вопросы.