ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը հանդիպել է Meta ընկերության գլխավոր տնօրեն Մարկ Ցուկերբերգի հետ, հայտնել է Semafor հարթակը։
Հանդիպումը տեղի է ունեցել ուրբաթ օրը՝ Ֆլորիդայում՝ Մար-ա-Լագոյի նստավայրում։ Զրույցի մանրամասների մասին տեղեկություն չի հաղորդվում։
Ավելի վաղ Ցուկերբերգը հայտարարել էր, որ Meta ընկերությունը հրաժարվելու է փաստերի ստուգման ծրագրից, մեղմացնելու է Facebook-ում, Instagram-ում  հրապարակվող բովանդակության սահմանափակումները։
Ցուկերբերգը խոստովանել էր նաև, որ մինչ այս իրենք ենթարկվում էին որոշակի ճնշումների՝ Բայդենի վարչակազմի կողմից։

Избранный президент США Дональд Трамп встретился с главой американской компании Meta Марком Цукербергом. Об этом сообщает Semafor со ссылкой на источники.
Встреча прошла в резиденции Трампа Мар-а-Лаго в американском штате Флорида. Подробности разговора не раскрываются.
Ранее Цукерберг заявил о завершении программы проверки фактов и снятии ограничений на высказывания в социальных сетях Facebook и Instagram (запрещенные в РФ соцсети; принадлежит компании Meta, которая признана в РФ экстремистской и запрещена). По его словам, на площадках компании пришло время «восстановить свободу высказвания».