Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիի խոսքով՝ Ֆրանսիայի աջակցությունը Հայաստանին առանց նախապայմանների է, ամբողջական և հաստատուն։
«Հայաստանը ներկայացնում է  իր կառավարությունը, և այն աջակցությունը, որ Ֆրանսիան ցուցաբերում է Հայաստանին, շատ ավելի հստակ ներկայացվել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի կողմից։ Այն առանց նախապայմանների է, ամբողջական է և հաստատուն»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը նշեց դեսպանը։
Նա խաղաղություն մաղթեց Հայաստանին՝ նշելով, որ բառերը բավարար չեն խաղաղության հասնելու համար, ուստի ինքը ևս մեկ անգամ վերահաստատում է Ֆրանսիայի հանձնառությունը Հայաստանի խաղաղությանը։
Նրա խոսքով՝ Ֆրանսիան Հայաստանի կողքին է։
«Սա տարածաշրջանում երկարատև և արդարացի խաղաղության հանձնառություն է, բայց նաև հանձնառություն է Հայաստանի կողքին լինելու, պահպանելու նրա տարածքային ամբողջականությունն ու անձեռնմխելիությունը»,-եզրափակեց Օլիվիե Դըկոտինյին։

По словам Чрезвычайного и Полномочного Посла Франции в Армении Оливье Декотиньи, Франция поддерживает Армению без всяких предусловий, полностью и твердо.
«Армению представляет ее правительство, и поддержка, которую Франция оказывает Армении, довольно четко представлена президентом Франции Эммануэлем Макроном. Это полная и твердая поддержка»,- заявил посол на встрече с журналистами.
Он пожелал мира Армении, вновь подтвердив приверженность Франции миру в Армении.
По его словам, Франция рядом с Арменией.
«Это обязательство по достижению прочного и справедливого мира в регионе, также и обязательство поддерживать Армению и сохранить ее территориальную целостность и суверенитет», – заключил Оливье Декотиньи.