«Ազատություն» ռադիոկայանը գրում է.
«Փաշինյանի երբեմնի թիմակիցը՝ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը համարյա կասկած չունի՝ առաջիկա ամիսներին վարչապետը հրաժարական է տալու ու արտահերթ ընտրություններ են լինելու։
Արտահերթ ընտրությունների անհրաժեշտության կամ հնարավորության վերաբերյալ ընդդիմության պնդումներին իշխանությունից մշտապես հակադարձել են, որ իրենց օրակարգում այդպիսիք չկան:
Նախկին իշխանականի կանխատեսումներն ինչի՞ հիման վրա են, ինչի՞ց է եզրակացրել Աղազարյանը. «Ընկերական շրջապատում հիմնավորումները տալիս եմ, սենց չեմ ասի»:
Հովիկ Աղազարյանը, որ մինչև տարեվերջ իշխող թիմի անդամ էր ու տեղյակ իշխանության խոհանոցից ու ոմանց հետ էլ դեռ շարունակում է շփվել, տրամաբանում է՝ Հայաստանի արտաքին գծով զարգացումներ կան, որ արտահերթ ընտրությունները հենց Փաշինյանի իշխանության շահերից են բխում։ Հիմա ավելի մեծ է հնարավորությունը իշխանությունը նորից վերցնելու ու իր ծրագրերը առաջ տանելու համար, բացատրում է նախկին ՔՊ-ականը։
«Այդ իրադարձությունները կան և ոչ միայն իրադարձությունները, այստեղ ուրիշ պատճառներ էլ կան, որոնք իշխանության շահերից են բխում, որպեսզի գնան արտահերթ ընտրությունների», - նշեց Աղազարյանը»։

Радиостанция «Азатутюн» пишет:
«Бывший соратник Пашиняна, депутат Oвик Агазарян, уверен, что в ближайшие месяцы премьер-министр подаст в отставку, и в стране пройдут внеочередные выборы.
Власти регулярно опровергали заявления оппозиции о необходимости или возможности досрочных выборов, утверждая, что такого вопроса в их повестке дня нет.
На чем основываются прогнозы бывшего представителя власти? Агазарян отвечает: «Обоснования привожу в дружеской среде, а так говорить не стану».
Oвик Агазарян, который до конца прошлого года входил в правящую команду и был осведомлен о происходящем во властных кругах, считает, что текущие внешнеполитические события создают условия, при которых досрочные выборы отвечают интересам власти. По его словам, сейчас у Николы Пашиняна больше шансов вновь получить мандат доверия и продвигать свои планы.
«Эти события есть, и не только они. Есть и другие причины, чтобы провести внеочередные выборы», — подчеркнул Агазарян.