ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը ցավակցական խոսք է հղել «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սահակյանի մահվան կապակցությամբ։
«Խոր ցավով տեղեկացա ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Մհեր Սահակյանի մահվան մասին։
Իմ անունից և Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի կողմից խորին ցավակցություն եմ հայտնում նրա ընտանիքի անդամներին, հարազատներին, ընկերներին և բոլոր նրանց, ովքեր կիսում են այս ծանր վիշտը։

Председатель Постоянной комиссии НС РА по государственно-правовым вопросам Владимир Варданян выразил соболезнования в связи с гибелью депутата фракции "Армения" Мгера Саакяна.
«Я был глубоко опечален, узнав о гибели члена фракции НС Республики Армения «Армения», члена Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам Мгера Саакяна.
От себз лично и от имени Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам выражаю глубочайшие соболезнования членам его семьи, родственникам, друзьям и всем тем, кто разделяет это тяжелое горе.