«Եվ այսպես, իշխանությունն արդեն երկու զիջմամբ արձագանքեց Ադրբեջանից հնչող շանտաժ/սպառնալիքին, իսկ թե զիջումների ցանկը որքանով կընդլայնվի` կերևա առաջիկայում:
Նախ, մի քանի օր առաջ Փաշինյանը հայտնեց Մինսկի խմբի ձևաչափի լուծարման մտադրության մասին, իսկ այսօր արդարադատության նախարարը տեղեկացրեց, որ իշխանությունը խնդիր է դրել, որ մինչև ընտրություններ նոր Սահմանադրության տեքստը պատրաստ լինի:
Շատ չծավալվելով այս թեմայով նախարարի անհաջող ու չստացված բառախաղի շուրջ, միայն ուզում եմ հիշեցնել, որ իշխանությունն ավելի վաղ խոսում էր այդ գործընթացը մինչև 2027 թվականն ավարտելու մասին, իսկ հիմա, իրադրության բերումով, ստիպված առավել վաղ ժամկետ է սահմանում (2026 թ.) և դեռ պարզ չէ, Բաքվում բավարարված ե՞ն, թե՞ ոչ»:

Депутат НС Тигран Абрамян от фракции «Честь имею» написал:
«Итак, на шантаж/угрозу со стороны Азербайджана власти уже ответили двумя уступками, а насколько будет расширен список уступок, покажет ближайшее время.
Во-первых, несколько дней назад Пашинян заявил о намерении распустить формат Минской группы, а сегодня министр юстиции сообщила, что власти поставили задачу подготовить текст новой Конституции до выборов.
Не останавливаясь особо на неудачной игре слов министра на эту тему, хочу лишь напомнить, что ранее власти говорили о завершении процесса к 2027 году, а теперь в силу ситуации они вынуждены назначить более раннюю дату ( 2026 г.) и еще не ясно, удовлетворены ли в Баку или нет?»