Երևանի նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանը, ով թիմակիցների և մի խումբ քաղաքացիների հետ դուրս էր եկել բողոքի ակցիայի՝ ընդդեմ տրանսպորտային թանկացումների, լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ իրենց պայքարն ընդամենը սոցիալական արդարության համար է։
Նա նշեց, որ նույն Տիգրան Ավինյանը 150 000 դրամ տուրքը դատարանին չէր ուզում տալ, որը բյուջե էր գնալու՝ նշելով, որ ընտանիքի համար անհարմարություն կլինի, բայց մյուս կողմից էլ 7 մլն 650 000 դրամ հետ է տալիս՝ ԱՄՆ ուղևորության համար և ասում՝ տեսեք ես խնդիր չունեմ։
«Նաև իրենց հարազատներն արտահայտեցին իրենց ընտանիքի վերաբերմունքը մեր ժողովրդին և պարզ դարձավ, որ այն իշխանությունը, որը սոցիալական արդարության հիմքով էր եկել իշխանության 2018-ին, այսօր արդեն տարբերակում է մարդկանց՝ ով գումար ունի, ով չունի, ով է կարում «Ռենջռովեր» գնել, ով՝ «Մերսեդես»։ Դե ինքն արդեն պետական միջոցներով «Մերսեդես» է գնել իր համար, արդեն քշում է, բայց մարդիկ, ովքեր «Օպել» են քշում, իրենց համար արդեն․․․ էտ բառերը չեմ կարող կրկնել»,-ասաց նա։

Бывший мэр Еревана Айк Марутян, вышедший со своими товарищами по команде и группой граждан протестовать против повышения цен на транспорт, заявил журналистам, что их борьба ведется только за социальную справедливость.
Он отметил, что тот же Тигран Авинян не захотел платить суду пошлину в размере 150 тысяч драмов, которая должна была пойти в госбюджет, отметив, что это причинит неудобства семье, но с другой стороны, он возвращает 7 миллионов 650 тысяч драмов за поездку в США и говорит: «Видите, у меня нет проблем.
«Также их родственники выразили отношение их семьи к нашему народу и стало понятно, что правительство, пришедшее к власти в 2018 году на основе социальной справедливости, сегодня уже проводит дискриминацию между людьми, у которых есть деньги, и теми, у кого их нет.
«Также их родственники выразили отношение их семьи к нашему народу и стало понятно, что правительство, пришедшее к власти в 2018 году на основе социальной справедливости, сегодня уже проводит дискриминацию между людьми, у которых есть деньги, и теми, у кого их нет, у кого есть возможность купить Range Rover, а у кого - "Мерседес". Ну, он уже купил себе «Мерседес» на государственные средства, он уже на нем ездит, а люди, которые ездят на «Опелях», для них уже... Я не могу повторить эти слова», - сказал он.