Վանաձորի նախկին քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանը վստահեցնում է՝ բողոքարկելու են Հակակոռուպցիոն դատարանի որոշումը, որով ինքը մեղավոր է ճանաչվել։
«Ցանկացած դեպքում պետք է բողոքարկենք դատարանի որոշումը։ Մեծ հաշվով, այսօրվա Հայաստանում առավելապաշտական ակնկալիքներ չունեինք։ Մարդու մոտ հաճախ խղճահարություն ու նողկանք է առաջանում այս գործընթացներին հետևելիս։ Քանի ներհայաստանյան դատական ատյանները չեն սպառվել, պետք է բողոքարկենք»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Մամիկոն Ասլանյանը։
Հաշվակցելով կալանքի տակ անցկացրած ժամկետը, Մամիկոն Ասլանյանը դատապարտվեց 1 տարի 9 ամիս ժամկետով ազատազրկման:

Следя за этими процессами, человек часто испытывает жалость и отвращение։ Мамикон Асланян подаст апелляцию на решение суда
Бывший мэр Ванадзора Мамикон Асланян уверяет, что они будут обжаловать решение Антикоррупционного суда, которым он признан виновным.
«В любом случае мы должны обжаловать решение суда. По большому счету, у нас не было максималистских ожиданий в сегодняшней Армении. Наблюдая за этими процессами, человек часто испытывает жалость и отвращение. Пока внутренние суды в Армении не исчерпаны, мы должны подать апелляцию»,- заявил в беседе с журналистами Мамикон Асланян.
С учетом времени, проведенного под стражей, Асланян приговорен к 1 году и 9 месяцам лишения свободы.