Հայաստանը, ընդհանուր առմամբ, շարժվում է սխալ ուղղությամբ. այս համոզմանն է հարցված քաղաքացիների մեծամասնությունը՝ 38.8%-ը։
GALLUP International Association-ի հայաստանյան ներկայացուցչության հարցմանն ի պատասխան 19.7%-ը նշել է՝ ավելի շատ սխալ ուղղությամբ։
Հարցման տվյալները լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց GALLUP International association-ի Հայաստանում անդամ Էմ Փի ՋԻ ՍՊԸ-Ի տնօրեն Արամ Նավասարդյանը, ով նշեց, որ հարցումն իրականացվել է հունվարի 20-ից 22-ն ընկած ժամանակահատվածում, որին մասնակցել է 1100 ՀՀ քաղաքացի։
Հայաստանն, ընդհանուր առմամբ, շարժվում է ճի՞շտ, թե՞ սխալ ուղղությամբ հարցին 14.7%-ն ասել է, որ ավելի շուտ ճիշտ ուղղությամբ, իսկ 9.5%-ը ճիշտ ուղղությամբ։

Армения движется в неправильном направлении։ Так считает подавляющее большинство опрошенных граждан, около 60%
Армения в целом движется в неправильном направлении. Такого мнения придерживается большинство опрошенных граждан – 38,8%.
В ответ на опрос армянского представительства Международной ассоциации GALLUP 19,7% респондентов указали, что Армения движется скорее в неправильном направлении.
Данные опроса озвучил директор компании «MPG», член международной ассоциации GALLUP в Армении Арам Навасардян, отметив, что опрос проводился с 20 по 22 января, в котором приняли участие 1100 граждан Армении.
На вопрос "в целом Армения движется в правильном или неправильном направлении?" 14,7% респондентов ответили, что скорее в правильном направлении, а 9,5% - в правильном.