«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 29-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
Ժամը 11։00-17:00-ն ընկած ժամանակահատվածում կարգաբերական աշխատանքների իրականացման նպատակով՝ Երևան քաղաքի Արարատյան 1 և 2 զանգվածների շենքերի, «Երևան պարկ» ընկերության, Լենինգրադյան փ. 21/13, 23/2, 23/7 շենքերի, Դալմայի այգիների էլ․ սնուցումը 1 ժամով մաս-մաս կդադարեցվի:
11։00-17։00 Արագածի փ․ 93, 93ա շենքեր, Կողբի 1 և 2 փողոցներ, Արագածի, Ղարիբջանյան փողոցների առանձնատներ, Արշակունյաց պող․ 51, 53 շենքեր, Ս․Զորավարի փ․ 44, 46 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նորք Մարաշ՝ Գ․ Հովսեփյան փ. 24/30, 24/33 և 56/10, 56/6, 56/7 առանձնատներ, «Սահալքո», «Նորաշեն գրուպ», «ԳԹ Բիլդինգ», «Պարտնյոր Գրուպ», «Բիգ Կապիտալ», «ՀԼ Քոնսթրաքշն», «Մռավ Սար», «Պրեմիում ռեալիթի», «Պանորամա Այթի Քամփուս», «Տիդա-2023», «Քլինթսոֆթ», «Պանորամա Ռեզորթ», «Դիջիթեք», «Բուլդոզեր Գրուպ» ՍՊԸ-ներ, հարակից տարածքների առանձնատներ և ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նուբարաշեն 9 փողոց 1-32; 11 փողոց 6-27; 18 փողոց 1-8; 20 փողոց 1-15 առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Արեշ 35 փողոց 127/2 շենք, Քանաքեռ ՀԷԿ թաղ. 2-9 շենքեր և 1-41 առանձնատներ, Համո Սահյան փ. 86-102 առանձնատներ, Աղասու փ. 35-49 առանձնատներ, Քանաքեռ 1 փողոց 1-24; 2 փողոց 1-37; 4 փողոց 1-15; 5 փողոց 14-24/1 առանձնատներ, Սարկավագի փ. 1-16, 1-32 առանձնատներ, Սարկավագ 1 նրբանցք 1-15; 2 նրբանցք 1-6Ա առանձնատներ, Պարույր Սևակի փ. 5/7 առանձնատուն, Ազատության պող. 2-6 շենքեր, Հասրաթյան փ. 5/1-5/2. շենքեր և 2/4-2/19, 8/12-58/3 առանձնատներ, Ֆանարջյան այգիների առանձնատներ և տնակներ, Ուլնեցի փ. 141/4-141/7 առանձնատներ, 16 թաղ․ 19, 20, 21, 25, 36, 38 շենքեր, Բ-2 թաղ․ 50, 52, 55, 57, 59 շենքեր,
11։00-16։00 Փարաքար և Թաիրով գյուղեր,
11։00-17։00 Արագածոտն, Նոր Ամանոս և Նոր Եդեսիա գյուղեր,
10։00-11։30 Նորաշեն գյուղ մասնակի,
12։00-14։00 Արտաշատ քաղաք՝ Ս. Հակոբյան, Բաղրամյան, Նարեկացի, Չաուշի և Ավետիսյան փողոցներ մասնակի, Երևան-Երասխ մայրուղի մասնակի, Մարքսի փ. 93, 96, Աթարբեկյան փ. 105, Մյասնիկյան փ. 159 հասցեների ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ազատավան, Բաղրամյան, Բերքանուշ, Բուրաստան, Դալար, Դիմիտրով, Մասիս, Մրգավան և Շահումյան գյուղեր,
10։00-13։00 Ջերմուկ քաղաք՝ Քաղաքապետարան, Վարդանյան, Շահումյան, Մյասնիկյան փողոցներ մասնակի,
11։00-14:00 Բջնի համայնք, «Վիվա Արմենիա», «Տելեկոմ Արմենիա», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորների կայաններ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-16։30 Արզնի համայնք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, «Արզնի» թռչնաֆաբրիկա, Արզնի գյուղ՝ «Հայրենադարձ» թաղամաս, «Շ․ Ի․ Ն․ Գ․ Ը․» ՍՊԸ, «Մինդա» ՍՊԸ, «Մարդանց» ՍՊԸ, «Ալմաքար» ՍՊԸ, «Երևան Լադա», «Կոմպիմետալ», «Սյունիք», «Արման Փեշտիմադյան» ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-17։00 Աբովյան քաղաք՝ կենտրոնական շուկայի տարածք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Առինջ գյուղ՝ «Մ․ Մկրտչյան», «Խ․ Աբովյան» և «Վ. Տերյան» թաղամասեր, Ջրվեժ գյուղ, Նորգյուղ գյուղ մասնակի, «Ապաչի» գործարան և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Արզնի գյուղ մասնակի,
11։00-16։50 Արեգունի, Դարանակ, Փամբակ, Ծափաթաղ գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, «Շիկավարս» ՍՊԸ, «Թուֆենկյան Հոսփիթալիթի» ՍՊԸ, «Վիվա Արմենիա», «Տելեկոմ Արմենիա» և «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորների կայաններ,
12։00-14։00 Գավառ քաղաք մասնակի, Գեղարքունիքի Մարզպետարան, Ազգային անվտանգության ծառայություն, քննչական կոմիտե, Գավառի շուկա, «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ, «Հայբիզնեսբանկ» ՓԲԸ, «Գավառի մարզադպրոց» ՀՈԱԿ, Գավառի Լևոն Քալանթարի անվան պետական դրամատիկական թատրոն, «ԱԿԲԱ բանկ» ԲԲԸ, «Արա Նանե» ՍՊԸ, «Հայէկոնոմբանկ» ԲԲԸ, Գավառի Ոստիկանություն, Դատարան, Գեղարքունիքի մարզային ոստիկանություն, Գավառի պետական բժշկական քոլեջ, Գավառի Զինկոմիսարիատ, «Քյավառ» հեռուստաընկերություն, Արաբկիր բժշկական համալիր Գավառի մասնաճյուղ, Բոշնաղյան, Սայադյան, Նալբանդյան, Սայաթ-Նովայի և Ազատության փողոցներ մասնակի,
12։00-15։00 Անտառամեջ, Ձորավանք, Դպրաբակ, Այգուտ, Կալավան և Բարեպատ գյուղեր,
11:00-14:00 Իջևանի տարածաշրջան՝ Կայանավան, Այգեհովիտ, Վազաշեն գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Բերդի տարածաշրջան՝ Այգեձոր գյուղ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-15:00Դիլիջան համայնք՝ Օրջոնիկիձեի և Ուսանողական փողոցներ, Թբիլիսյան խճուղի և Մյասնիկյան փողոց մասնակի,
10:00-14:00 Անիի տարածաշրջան, Մարալիկ քաղաք՝ Համայնքապետարանի շենք, թիվ 1 և թիվ 2 դպրոցներ, Աբովյան, Կոլտնտեսականների, Շահինյան, Շահումյան, Ձերժինսկի և Մադաթյան փողոցներ,
14:00-17:00 Անիի տարածաշրջանի, Լանջիկ, Ձիթհանքով, Քարաբերդ գյուղեր և Մարալիկ քաղաք՝ Թումանյան փողոց,

ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 29 января текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
в период с 11:00 до 17:00 с целью проведения наладочных работ на 1 час будет частично прекращено электроснабжение жилых домов в 1-ом и 2-ом Араратском массивах, компания “Ереван парк”, жилые дома 21/13, 23/2, 23/7 на улице Ленинградяна, сады Далмы в городе Ереван.
11։00-17։00 жилые дома 93, 93а на улице Арагаца, улицы Кохба 1, 2, частично улицы Арагаца, Гарибджаняна, жилые дома 51, 53 на пр. Аршакуняца, жилые дома 44, 46 на улице С. Зоравара и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами); жилые дома 24/30, 24/33 на улице Г. Овсепяна, в Норк Мараше; частные дома 56/10, 56/6, 56/7 на улице Г. Овсепяна, ООО “Сахалко”, “Норашен Груп”, “ГТ Билдинг”, “Партнер Груп”, ‘Биг Капитал”, “ГЛ Констракшн”, “Мрав Сар’, “Премиум Реалити”, “Панорама АйТи Кампус”, ‘Тида-2023”, “Клинсофт”, “Панорама Резорт”, ‘Диджитек”, “Булдозер Груп”; прилегающие абоненты-жильцы и абоненты (не являющиеся жильцами); частные дома 1-32 на 9-ой улице, 6-27 на 11-ой улице, 1-8 на 18-ой улице, 1-15 на 20-ой улице Нубарашена и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами); жилой дом 127/2 на 35-ой улице Нор Ареша; жилые дома 2-9 и частные дома 1-41 в кв. ‘Канакер ГЭС”; частные дома 86-102 на улице Амо Сагяна, частные дома 35-49 на улице Агаси, частные дома 1-24 на 1-ой улице Канакера, 1-37 на 2-ой улице, 1-15 на 4-ой улице, 14-24/1 на 5-ой улице Канакера, частные дома 1-16, 1-32 на улице Саркавага, частные дома 1-15 на 1-ом переулке Саркавага, 1-6А на 2-ом переулке, частный дом 5/7 на улице Паруйра Севака, жилые дома 2-6 на пр. Азатутяна, частные дома 2/4-2/19, 8/12-58/3 и жилые дома 5/1-/5/2 на улице Асратяна, частные дома и домики на улице Фанарджян Айгинер, частные дома 141/4-141/7 на улице Улнеци, жилые дома 19, 20, 21, 25, 36, 38 в 16-ом квартале, жилые дома 50, 52, 55, 57, 59 в кв. “Б-2”;
11։00-16։00 села Паракар и Таиров;
11։00-17։00 села Арагацотн, Нор Аманос, Нор Едесиа;
10։00-11։30 частично село Норашен;
12։00-14։00 частично улицы С. Акобяна, Баграмяна, Нарекаци, Чауша, Аветисяна, частично трасса Ереван-Ерасх, абоненты (не являющиеся жильцами) по адресам: ул. Маркса 93, 96, ул. Атарбекяна 105, Мясникяна 159 в городе Арташат; села Азатаван, Баграмян, Беркануш, Бурастан, Далар, Димитров, Масис, Мргаван, Шаумян;
10։00-13։00 мэрия, частично улицы Варданяна, Шаумяна, Мясникяна в городе Джермук;
11։00-14:00 община Бжни, станции компаний “Вива Армения”, ‘Телеком Армения”, ‘Юком” и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
11:00-16։30 община Арзни и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), птицефабрика “Арзни”, квартал ‘Айренадардз”, ООО “Ш. И. Н. Г. Э”, “Минда”, “Марданц”, “Алмакар”, абоненты (не являющиеся жильцами) “Ереван Лада”, “Компиметал”, “Сюник”, “Арман Пештимадян”;
11։00-17։00 территория центрального рынка и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в городе Абовян; кварталы “М. Мкртчян”, “Х. Абовян”, “В. Терян” в городе Абовян; село Джрвеж; частично село Норгюх, завод “Апачи” и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами); частично село Арзни;
11։00-16։50 села Арегуни, Даранак, Памбак, Цапатах и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), ООО “Шикварс”, “Туфенкян Оспиталити”, станции компаний ‘Вива Армения”, ‘Телеком”, “Юком”;
12։00-14։00 частично город Гавара, областной муниципалитет Гегаркуника, СНБ, следственный комитет, рынок Гавара, ЗАО “ВТБ-Армения Банк”, “Айбизнесбанк”, ГНКО “Спортшкола Гавара”, государственный драматический театр им. Левона Калантара Гавара, ОАО “Акба банк”, ООО “Ара Нане”, ОАО “Айэкономбанк”, полиция Гавара, суд, областная полиция Гегаркуника, государственный медицинский колледж Гавара, военный комиссариат Гавара, телекомпания “Кявар”, медицинский комплекс “Арабкир” (Гаварский филиал), частично улицы Бошнагян, Саядян, Налбандян, Саят-Нова, Азатутян в городе Гавар;
12։00-15։00 села Антарамеч, Дзораванк, Дпрабак, Айгут, Калаван, Барепат;
11:00-14:00 села Каянаван, Айгеовит, Вазашен и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в Иджеванском регионе; село Айгедзор и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в Бердском регионе;
11:00-15:00 улицы Орджиникидзе, Усанохакан, частично Тбилисское шоссе и улицы Мясникяна в общине Дилижан;
10:00-14:00 здание областного муниципалитета, здания школ N1 и N2, улицы Абовяна, Колтнтесаканнери, Шаумяна, Шагиняна, Дзержинского, Мадатяна в городе Маралик Анийского региона;