Պետություն, Հայրենիք, Ընտանիք․ Արժեքները սրանք են, որոնց ծառայության է կոչված կյանքը․ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյան
Նրանք, ովքեր մահը չեն ճանաչում՝ վախենում են, երկյուղի մեջ են, հոգիները կապված չեն երկնավոր առաքինություններին
22/10/2024 21:12
Օրթոստատիկ հիպոտենզիա․ Պատճառները
Բժիշկը կարող է առաջարկել նաև որոշ հետազոտություններ:
22/10/2024 20:53
Կիմ Չեն Ընի քույրը Հարավային Կորեային և Ուկրաինային անվանել է «ԱՄՆ-ում բուծված անդաստիարակ շներ»
Որակումը տրված է Կիմ Յո Չժոնի մեկնաբանությունում, որը հրապարակել է Հյուսիսային Կորեայի կենտրոնական լրատվական գործակալությունը։
22/10/2024 20:34
«Ես Ձեզ քաջալերում եմ այս տարի վերջնական տեսքի բերել պայմանագիրը, որը վերջ կդնի դարավոր հակամարտությանը»․ Բայդենի նամակը՝ Փաշինյանին
«Խաղաղության համաձայնագրի մնացած հոդվածների վերջնականացումը կպահանջի համառություն, հնարամտություն և փոխզիջում»,- գրել է Բայդենը։
22/10/2024 20:18
ԵՄ դեսպանը հայտարարել է՝ Վրաստանի հետ հարաբերությունները երբեք այսքան վատ չեն եղել
Վրաստան-ԵՄ, Վրաստան-ԱՄՆ հարաբերությունները կտրուկ վատացել են երկրում «Օտարեկրյա գործակալների մասին» օրենքի ընդունումից հետո։
22/10/2024 19:56
Գանձասարի վանքի բանալիները հանձնել են Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանին՝ հայրենի Արցախ վերադարձի մաղթանքով ու հավատով
Մարտակերտի շրջանի Վանք գյուղի բնակիչներից մեկը մոտեցել է Սրբազանին և հանձնել բանալիներ։
22/10/2024 19:37
Երեխաները ֆրանսերեն կսովորեն տեխնիկապես վերազինված դասասենյակում (Տեսանյութ)
«Ստեփան Գիշյան» բարեգործական հիմնադրամի և «Կայուն զարգացման հայկական հիմնադրամի» կողմից ամբողջովին կահավորված և տեխնիկապես վերազինված 9-րդ դասասենյակն է։
22/10/2024 19:21
Քարփենթերը Փաշինյանին նամակ է փոխանցել Բայդենից
Քննարկել են Հայաստան-Ադրբեջան բանակցությունները։
22/10/2024 19:12
«Քննարկվել է արտատարածաշրջանային և տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը»․ ԱԽ գրասենյակը՝ Գրիգորյան-Քարփենթեր հանդիպման մասին
Քարփենթերն Խ գրասենյակում էր։
22/10/2024 18:55
Ամենօրյա ռեժիմով լրատվադաշտ է նետվում իրականության հետ կապ չունեցող կոնտենտ, և մարդկանց թվում է, թե տեղահանվածների բոլոր խնդիրները կարգավորված են․ Արցախի ՄԻՊ
Գյուղերում տեղեկատվության հիմնական աղբյուրը Հանրային հեռուստատեսությունն է։
22/10/2024 18:41
Գյումրիում արտահերթ ընտրություններ կլինեն․ «Բալասանյան դաշինքը» պատրաստվում է վայր դնել մանդատները
«Հստակ որոշում կա»,- ասել է դաշինքի մամուլի խոսնակը։
22/10/2024 18:26
Միրզոյանը ԱՄՆ ազգային անվտանգության խորհրդի Եվրոպայի հարցերով տնօրենի հետ հարավկովկասյան տարածաշրջանին վերաբերող հարցեր է քննարկել
Մայքլ Քարփենթերը եկել է Հայաստան։
22/10/2024 18:14
Վենդետայի չհաջողված փորձ՝ Աշտարակում
Հորը սպանողից վրեժ է ցանկացել լուծել։
22/10/2024 18:00
35 և 31 տարեկան օտարեկրացիները թմրամիջոց են իրացրել Երևանում․ հայտնաբերվել է մի քանի տասնյակ փաթեթ
Ծալովի դանակ էլ են ունեցել։
22/10/2024 17:47
Վեհափառ Հայրապետը հորդորել է եկեղեցականներին հետամուտ լինել ազգային արժեքների պահպանմանն ու զորացմանը և այդ արժեքներով ազգի զավակների կրթությանը
Նորին Սրբությունն իր հայրական օրհնությունը բերեց հոգևոր հայրերին։
Էդմոն Մարուքյան քաղաքական գործիչ այլևս գոյություն չունի, կա Նիկոլ Փաշինյանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան, որը նախկինում հաստիքային էր, հիմա՝ արտահաստիքային. Մամիջանյան
Մեզ համար մանդատներն ընդամենը գործիք են մեր պայքարի համար, և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը որևէ խնդիր չունի դրանցից հրաժարվելու այն պահին, այն պայմաններում, երբ դա, որպես գործիք, կլինի արդյունավետ:
Ուկրաինայի ԱԳՆ-ն մեկնաբանությամբ է հանդես եկել։
22/10/2024 17:11
Վթար Այգավան գյուղի կամրջի մոտ․ տուժել են ուղևորները
Տուժել են ուղևորները։
22/10/2024 16:58
Ադրբեջանն արդեն լավ է ճանաչում Հայաստանի գործող կառավարիչներին և անընդհատ սեղմելու է օղակը․ Տիգրան Աբրահամյան (Տեսանյութ)

Они сами принесли войны из-за своей некомпетентности: Глава Тавушской епархии встретился с арцахцами
Очень часто нас пытаются представить в другом свете, по сути это вопрос судьбы нашей страны и народа.
Независимо от власти, у нас всегда будет одно и то же требование.
Были затронуты актуальные вызовы и региональные вопросы.
21/05/2024 13:19
Эрдоган Алиеву: Турция внимательно следит за процессом демаркации армяно-азербайджанской границы и довольна
Анкара внимательно следит за этим процессом.
21/05/2024 13:14
Алиев посетил посольство Ирана в Азербайджане и выразил соболезнования
21 мая президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев посетил посольство Исламской Республики Иран в Азербайджане и выразил соболезнования в связи с трагической гибелью в авиакатастрофе президента Ирана и других сопровождавших лиц.
21/05/2024 13:10
Причиной падения президентского вертолета Ирана стала техническая неисправность: IRNA
По мнению экспертов, разбившийся американский вертолет Bell 212 представляет собой модифицированную небоевую версию UH-1N Twin Huey, которая до сих пор широко используется.
21/05/2024 12:56
Ален Симонян: На выборах 2026 года в Киранце, Воскепаре и других селах ГД одержит уверенную победу
Он заверил, что Армения никому не причинит вреда, не оставит бездомными.
21/05/2024 12:45
В посольстве Ирана в Армении откроется книга соболезнований
21/05/2024 12:37
Ален Симонян: «Не превращайте дом Моего Отца в торговый дом»: церковь превратила литургии в политические митинги
Председатель Национального собрания Ален Симонян считает созданное оппозицией видео о лжи премьер-министра Никола Пашиняна манипуляцией.
21/05/2024 12:21
В Киранце ведутся геодезические работы по прокладке новой дороги и моста
Главный мост села перейдет Азербайджану. Он будет построен примерно на 200 метров выше нынешнего.
21/05/2024 12:16
LIVE: Проходит брифинг Алена Симоняна
Проходит брифинг спикера парламента Армении Алена Симоняна.
21/05/2024 12:12
Ален Симонян: Мы обсудили ситуацию с премьер-министром: Я не вижу ничего необычного в движении
Это те же люди, та же повестка дня, та же цель, почему у нас должны быть новые эмоции?
21/05/2024 12:04
Госдеп заявил о вине иранских властей в крушении вертолета и гибели президента
Американский чиновник заявил, что власти Ирана сами виноваты в том, что использовали 45-летний вертолет американского производства в плохих погодных условиях.
21/05/2024 11:58
Инициатива «Пять правозащитников»: Мы частично присоединимся к забастовке адвокатов
Среди других неприемлемых реформ правящая власть хочет ввести налог на предоставление бесплатных юридических услуг адвокатами.
21/05/2024 11:42
LIVE: Адвокаты объявили забастовку
В Армении адвокаты объявили забастовку.
Артур Хачатрян: То, что происходит на границах Армении, можно называть как угодно, но только не демаркацией (Видео)
Эти власти в ущерб нашим соотечественникам допустили ошибку при составлении кадастровых карт, ошиблись бы вы, взяли бы на сто метров больше от Азербайджана, или вы боитесь?
21/05/2024 10:41
Ованнисян: В эти дни к азербайджанской армии нет такой злобы, как к армянскому полицейскому: это ненормальность
О стратегическом терпении: самое главное оружие этого движения — терпение.
21/05/2024 10:13
Женщина погибла при атаке дрона ВСУ в Белгородской области РФ, трое ранены
Белгородская область РФ в последнее время почти ежедневно подвергается массированным обстрелам — ракетами, минометными снарядами, дронами.
20/05/2024 19:54
В Иране назвали причину крушения вертолета президентата Ирана Эбрахима Раиси
«Раиси погиб в воскресенье (19 мая 2024 года) в результате крушения вертолета, произошедшего из-за технической неисправности».
20/05/2024 19:48
В Голубой мечети Еревана состоится панихида по президенту Ирана
Любой желающий может посетить Голубую мечеть, чтобы почтить память жертв, погибших при крушении вертолета.