Վարորդը եղել է սթափ. ավտոբուսից երեք ուղևորների վայր ընկնելու դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել
Ստուգվել է վարորդի՝ հնարավոր ալկոհոլ օգտագործած լինելու հանգամանքը, վերջինս գտնվել է սթափ վիճակում:
«Հայաստան» խմբակցությունն առաջիկա ժամերին հանդես կգա հստակ հայտարարությամբ։
21/10/2024 13:44
Պետական մարմինների գործունեության առնչությամբ իմ ելույթները սովորաբար քննադատական են, բայց այսօրվա ելույթս՝ շնորհակալական խոսք է. Անահիտ Մանասյան (Տեսանյութ)
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատանքն ինձ համար սոսկ ամենօրյա ձևական գործունեություն չէ։
Այս մասին ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը ուղերձ է հղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։
21/10/2024 13:30
Քննարկվել են Հայաստան-Չեխիա ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերը, ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ
: ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը Պրահայում մասնակցել է «Future Forces Forum 2024» միջազգային ցուցահանդեսին։
21/10/2024 13:21
Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպք` Արագածոտնում
Հոկտեմբերի 13-ին 31-ամյա տղամարդը կալանավորվել և տեղափոխվել է քրեակատարողական հիմնարկ։
21/10/2024 13:13
Նոյեմբերի 1-ից տրանսպորտից օգտվելիս պետք է ունենալ 100 դրամանոց մետաղադրամ, կամ վճարել QR կոդով
Հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։
21/10/2024 12:52
«Հայաստանի խուլերի միավորում» ՀԿ նախկին և ներկա նախագահները հափշտակել են առանձնապես խոշոր չափերով գումար
Դատախազը գործն ուղարկել է դատարան։
21/10/2024 12:42
Վահե Գրիգորյանի թեկնածությունը ներկայացվել է ՄԻԵԴ դատավորի պաշտոնի համար
Վարչապետի հաստատմանն է ներկայացվել ՄԻԵԴ-ի դատավորի պաշտոնում ՀՀ կողմից առաջադրվող 3 թեկնածուի նոր ցուցակը։
21/10/2024 12:36
Երբ Արցախի հարցն այս պետության «տակից հանեն», պետությունը փլուզվելու է, դա լավ գիտեն մեր թշնամիները, նաև ՀՀ-ում իշխանությունը զավթածներ. Հայրյան (Տեսանյութ)
Հայրյանը նշեց, որ պարզ երևում է՝ այս իշխանությունները ղեկավարվում են դրսից։
Մհեր Գրիգորյանի խոսքով՝ սահմանազատման համար լրիվ վավեր հիմքեր են եղել։
21/10/2024 12:10
ՀՀ իշխանություններն այսօրվա դրությամբ խոչընդոտ են ԼՂ հարցի արդար լուծմանը, բայց կա ԼՂ խնդիր և միջազգային հանրությունը չի փակել այս հարցը. Արթուր Օսիպյան
Անդրադառնալով ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի վերջին հայտարարությանը՝ Օսիպյանը նշեց, որ դա իրականությունից շատ հեռու է։
Այս պահին, որքան էլ գայթակղիչ թվա հրաժարականով հեռանալու և այս ծանր բեռից ազատվելու հնարավորությունը, ես ավելի մտահոգ եմ գալիք կարևորագույն տարվա անելիքներով:
Ռազմագիտության ուսուցիչը հարցաքննվել է․ այս պահին չկան հրազենի կիրառման կամ անչափահասին հրազենային վնասվածք պատճառելու վերաբերյալ տվյալներ․ Մանրամասներ՝ դպրոցի միջադեպից
Միջոցներ են ձեռնարկվել կատարվածի հանգամանքները պարզելու, միջադեպի մասնակից անձանց գործողություններին իրավական գնտահատական տալու նպատակով։
Կանոնակարգը, հիշեցնենք, ստորագրվել է օգոստոսի 30-ին, իսկ սեպտեմբերի 26-ի որոշմամբ Սահմանադրական դատարանը հաստատել է, որ այն համապատասխանում է ՀՀ Սահմանադրությանը։
21/10/2024 11:29
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի լուծարման Ադրբեջանի պահանջին տեղի չտալ. Արցախի ՀԿ-ների բողոքի ակցիան՝ ՀՀ ԱԳՆ շենքի մոտ (Տեսանյութ)
Նրանք նաև իրենց մտահոգությունն են հայտնում ՀՀ-ի՝ Արցախի հարցում դիրքորոշումներից և նշում, որ ֆորմալ հրաժարումը հիմնազուրկ և վտանգավոր է։
21/10/2024 11:23
Երևանում կենսունակ ծառեր չեն կտրվում. իսկ այս տարվա տնկած ծառերն ունեն այնքան սաղարթ, որքան նախկին ծառերը. Ավինյան

Давид Ананян: Пришло время нам под председательством Баграта Србазана проявить решительность и радикальность в наших действиях и решениях
Мы стоим на пороге перемен, и движение, возглавляемое неукротимым Багратом Србазаном, продолжает оставаться маяком надежды для народа, жаждущего справедливости и правды.
17/05/2024 10:27
«Грапарак»: Архепископ предпочитает хранить молчание о возможных контактах с властями
Вчера, после неуравновешенного поведения депутата Гегама Назаряна в оппозиционных кругах, уже возникли сомнения, удастся ли набрать 36 голосов, необходимых для процедуры импичмента.
17/05/2024 10:13
Въезд в село Киранц все еще закрыт: жители ночью оставались на трассе
С вчерашнего дня въезд в село ограничен: установлен полицейский пост, и пропуск осуществляется только для тех, кто зарегистрирован в этом населенном пункте.
17/05/2024 10:01
«Грапарак»: Цинизм не всех членов «ГД» уменьшился
Если неделю назад партия «ГД» диктовала повестку дня, оппозиция защищалась, то за последнюю неделю картина изменилась.
17/05/2024 01:31
Баграт Србазан: Скоро состоится важный, ключевой митинг
Это Движение – во имя Родины: во имя Тавуша, во имя Сюника, во имя Джермука, во имя Вардениса, во имя Арцаха.
17/05/2024 01:02
Скоро будет представлена Дорожная карта, борьба вступит в интенсивную фазу
Мы представим дорожную карту, и после этой интенсивной борьбы она приведет нас к желаемому рубежу: Я вас не оставлю, и вы тоже не оставляйте нас!
17/05/2024 00:48
Баграт Србазан: Кроме интересов нашей Родины, нашего государства и нашего народа, другой абсолютной ценности не существует
Уступка огромной части Родины и государства преподносится ими как победа.
17/05/2024 00:38
Баграт Србазан: Я не отступлю от этой борьбы
Мы будем терпеливо, шаг за шагом идти к нашей цели: Именно это мы и делаем.
16/05/2024 20:17
Баграт Србазан: Так называемые власти Армении уже ни в каком смысле не являются фактором
Србазан отметил, что нынешние власти Армении не приняты и на международной арене.
16/05/2024 19:59
Всеармянский совет дипломатов: «Мы решительно осуждаем сделку о капитуляции, осуществленную ночью за спиной народа»
Несмотря на бессвязные констатации властей, уже не подлежит сомнению, что этот незаконный процесс является серьезным ударом по территориальной целостности и суверенитету Армении.
16/05/2024 19:13
Вчерашнее заявление аппарата Пашиняна вводит в заблуждение: создают впечатление, что 25 гектаров земли переходят под контроль Армении, хотя изначально они были под нашим контролем
Этот процесс противоречит основам Конституции Республики Армения, международным обязательствам и верховенству права в целом.
16/05/2024 18:50
Болгария захотела отсудить у «Газпрома» €400 млн
«Газпром» приостановил поставки газа компании «Булгаргаз» 27 апреля 2022 года.
16/05/2024 18:34
Пашинян обсудил «Перекресток мира» с комиссаром ЕС по торговле
Премьер-министр Никол Пашинян принял вице-президента Европейской комиссии, комиссара ЕС по торговле Валдиса Домбровскиса.
16/05/2024 17:57
«Свет всегда побеждал тьму»: Гостем Всеармянского молодежного форума Армения-Арцах был клирик Тавушской епархии ААЦ Товмас Аракелян
Его совет молодежи – не терять надежды, идти путем света.
16/05/2024 17:21
Мэрия требует от Анаис Сардарян, поддержавшей Движение во имя Родины, освободить территорию, отведенную для благотворительной деятельности (Видео)
Сейчас актриса ищет новое помещение в административном районе Кентрон, чтобы продолжить благотворительную деятельность.
16/05/2024 17:16
Спикер парламента Армении провел короткую беседу с азербайджанской коллегой в Женеве
На сегодня запланирована еще одна встреча Симоняна с Гафаровой.
16/05/2024 17:04
В различных отделениях полиции полицейские требуют от задержанных участников акций пароли телефонов: Заявление
«Напоминаем номер телефона нашей «горячей линии»: 095088787».
16/05/2024 17:01
«Стартуй!»: образовательная платформа для юных стартаперов
Как сделать образование более привлекательным для молодых людей, повысить уровень вовлеченности школьников в учебный процесс и тем самым в долгосрочной перспективе внести вклад в развитие общества?
16/05/2024 16:40
Послание Баграта Србазана: Либо сегодня, либо никогда: цепочка кровопролития должна быть остановлена (Видео)
Архепископ призвал объединиться и устранить эти власти.
16/05/2024 16:02
Посол Армении в Вьетнаме вручил верительные грамоты врио президента, вице-президенту Вьетнама Во Тхи Ань Суан