Հայաստանում սուր շնչառական վարակների ակտիվություն է նկատվում, բայց տագնապալի վիճակ չէ. բժիշկ-համաճարակաբան
Չզբաղվել ինքնաբուժմամբ, ինքնաբուժումը կարող է ավելի բարդացնել հիվանդի վիճակը։
18/10/2024 16:14
Այն, ինչ հիմա տեսնում են երկրպագուները, ես կանխատեսել էի 2 տարի առաջ. Արաս Օզբիլիս
Օզբիլիսն անդրադարձել է ակադեմիայի գործունեությանը։
18/10/2024 16:10
ՄԻԵԴ-ը ՀՀ կառավարությունից պահանջել է պարզաբանել Գագիկ Խաչատրյանին անհրաժեշտ բուժօգնություն չտրամադրելու հանգամանքը
«Կարծում ենք՝ սա սթափեցնող ազդակ պետք է լինի մեր պետության համար, որ հավակնում է մեկ անգամ ևս խախտել մարդու կյանքի և արժանապատվության հիմնարար իրավունքները»:
18/10/2024 16:05
Ստամբուլում «3+3»-ի շրջանակում կայացել է Միրզոյան-Արաղչի հանդիպումը
Ստամբուլում կայացել է ՀՀ և Իրանի ԱԳ նախարարներ Արարատ Միրզոյանի և Աբբաս Արաղչիի հանդիպումը, հայտնում է Tasnim գործակալությունը «Րոպեներ առաջ ԱԳ նախարարը հանդիպել և մտքեր է փոխանակել իր հայ գործը
18/10/2024 16:01
Եվս 1 թանկարժեք դեղ անվճար կհատկացվի բուժառուներին
Առողջապահության նախարարությունը «Հայաստան-Արցախ» հիմնադրամի կողմից մարդասիրական օգնություն է ստացել ԱՄՆ-ի Ամգեն ԻՆԿ. դեղագործական ընկերության արտադրության Ռիաբինի (ռիտուքսիմաբ) 100 մգ/10մլ թանկարժեք դեղը:
18/10/2024 15:55
Չենք աջակցի Իրանի դեմ ուղղված որևէ պատերազմի․ Թուրքիայի ԱԳ նախարար
«Լիովին դեմ ենք դրան, բայց մյուս կողմից, եթե Իրանը գործում է սեփական ինքնապաշտպանության համար, իհարկե, դա իր իրավունքն է»։
18/10/2024 15:48
Վրաստանի կառավարության ձեռնարկած քայլերը փաստացի հանգեցնում են ԵՄ-ին անդամակցության գործընթացի կասեցմանը. Մակրոն
«Վրաց ժողովուրդն առաջիկա օրերին պետք է կատարի իր ընտրությունը», - ասել է Մակրոնը՝ նկատի ունենալով հոկտեմբերի 26-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունները:
18/10/2024 15:45
Մարալիկին հրատապ ծրագրերի համար 279 մլն դրամ ենք հատկացրել
Ծրագրի ընդհանուր արժեքը 43 մլն դրամ է, որից 26 մլն դրամը հատկացրել է կառավարությունը:
18/10/2024 15:43
Գարեգին Բաղրամյանի լիազորությունները դադարեցվեցին
«Հոկտեմբերի 18-ից դադարած համարել ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանի լիազորությունները»։
18/10/2024 15:40
Մհեր Գրիգորյանը մասնակցում է ԵՏՀ խորհրդի նիստին
Նիստի օրակարգում ընդգրկված է շուրջ հինգ տասնյակ հարց:
18/10/2024 15:38
Հայաստանն ու Իրանը շարունակում են հավատարիմ մնալ իրենց գործընկերային հարաբերություններին
Հոկտեմբերի 17-ին Միջխորհրդարանական Միության 149-րդ վեհաժողովի շրջանակներում տեղի ունեցավ Հայաստանի և Իրանի պատվիրակությունների հանդիպումը:
18/10/2024 15:21
Ադրբեջանին առաջարկել ենք երկաթուղային ենթակառուցվածքը վերագործարկելու եղանակներ. Միրզոյան
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի ելույթը «3+3» տարածաշրջանային խորհրդակցական հարթակի նախարարական հանդիպմանը։
18/10/2024 15:18
Չեխիայում քննարկվել է Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների հայրենադարձության հարցը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Չեխիա կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում հանդիպել է Չեխիայի խորհրդարանի Սենատի նախագահ Միլոշ Վիստարչիլի հետ։
18/10/2024 14:54
Հրդեհ՝ թիվ 40 երթուղին սպասարկող ավտոբուսում․ ուղևորները տարհանվել են
18/10/2024 14:47
ՌԴ-ի համար որքանո՞վ է ընդունելի, որ իրենց 2-րդ մայրաքաղաքը պաշտպանած հերոս Նելսոն Ստեփանյանի կիսանդրիով ֆուտբոլ են խաղում. Արցախցին՝ ՌԴ դեսպանատան ներկայացուցչին
«․․․ և զրո արձագանք»։
18/10/2024 14:27
2020թ.-ի պատերազմի հետևաքնով Արցախը կորցրել է 18 թանգարանային հավաքածու, 2023թ.-ին բռնի տեղահանության հետևանքով կորուսյալ թանգարանների թիվը 14-ն է
Սերգեյ Շահվերդյանն անդրադաձավ նաև այն խնդիրներին, որոնց բախվել են այսօր Հայաստանի Հանրապետությունում։
18/10/2024 14:12
Տարածաշրջանում կայուն խաղաղության համար Հայաստանը պետք է փոփոխի Սահմանադրությունը. Բայրամով
Ադրբեջանն ու տարածաշրջանի երկրները մշակել են ընդհանուր մարտահրավերների կանխարգելման հայեցակարգ։
18/10/2024 14:01
«Քաղաքական հրահանգ կա». Արցախի հուշարձանների ոչնչացման թեմայով ԱԺ լսումներին իշխանությունը չի գնացել
Նա նաև նշեց, որ կան ներկայացուցիչներ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի անդամ երկրներից՝ դեսպանների մակարդակով ու Հայաստանում ՄԱԿ-ի գրասենյակի ներկայացուցիչը:
18/10/2024 13:53
Խոտ-Որոտան ճանապարհին իրականացվելու են պայթեցման աշխատանքներ, երթևեկությունը ժամանակավորապես կսահմանափակվի

10 "красных беретов" подвергли приводу 15-летнего юношу (Видео)
Ян Борг подчеркнул приверженность организации содействию и продвижению стабильного мира и урегулированию конфликтов во всем регионе ОБСЕ.
13/05/2024 13:19
"Вы подонок": командир батальона специального назначения Ереванского управления Айказ Джомардян журналисту (Видео)
"Святотатцы вы сами, Асмик Аракелян, вы подонок!
13/05/2024 13:05
Баграт Србазан: Я встретился с Верховным Патриархом позавчера
Его Святейшество - мой отец, он мой духовный отец, он - Верховный Патриарх, я встречаюсь с ним не один и не два раза...
«Он подделал официальную печать Первопрестольного Святого Эчмиадзина»: кто такой Арман Бабаджанян? эксклюзивные детали
Злоупотребив своей духовной службой и бытностью дьяконом, Арман Бабаджанян подделал печать Первопрестольного Святого Эчмиадзина и подпись предводителя Епархии – Его Высокопреосвященства архиепископа Овнана Тертеряна».
13/05/2024 12:26
Действующий председатель ОБСЕ: ОБСЕ готова поддержать Армению по всем трем направлениям безопасности ОБСЕ
Мы убеждены, что конструктивный диалог между равными необходим для достижения всеобъемлющего и прочного урегулирования.
13/05/2024 12:16
Гагик Мелконян и Овик Агазарян - борьба идет между этими двумя: Саркастический ответ архепископа на вопрос о кандидате в премьер-министры
Эти имена вызвали смех у собравшихся.
13/05/2024 12:08
«Студенты, присоединяйтесь», «Студенты, встаньте!» Студенты ЕГУ призывают к забастовке (Видео)
Группа студентов также присоединилась к акции гражданского неповиновения, которая началась сегодня.
В Грузии Комитет по юридическим вопросам поддержал в третьем чтении законопроект «О прозрачности иностранного влияния»
Согласно тому же проекту, основанием для начала мониторинга станет решение соответствующего полномочного лица Министерства юстиции и соответствующее письменное заявление, поданное в Минюст.
13/05/2024 11:56
Мирзоян: Мы уверены, что многолетнему конфликту можно положить конец и установить мир в регионе путем подписания мирного договора
Политической основой процесса демаркации между Арменией и Азербайджаном должна стать Алма-Атинская декларация 1991 года.
13/05/2024 11:49
Адвокат Вараздат Арутюнян: Все арестованные были освобождены
«Всех нас, кто был задержан, выпустили. В Нор-Норке, если я вам понадоблюсь, скажите".
13/05/2024 11:37
LIVE: Пресс-конференция министра иностранных дел Армении и председателя ОБСЕ, министра иностранных дел Мальты
Пресс-конференция министра иностранных дел Армении и председателя ОБСЕ, министра иностранных дел Мальты
13/05/2024 11:32
Число задержанных превысило 150 человек
В отделения полиции доставлен 151 гражданин, проводивший мирные акции протеста.
13/05/2024 11:17
Баграт Србазан: Скажите Арману Бабаджаняну, чтобы он рассказал о своей биографии
Отметим, что Арман Бабаджанян распространил ложную информацию о Баграте Србазане.
13/05/2024 11:08
В Ноемберянском государственном колледже проводят забастовку
Напомним, вчера Баграт Србазан заявил, что сегодня должны быть тотальные забастовки, весь город должен быть парализован.
13/05/2024 11:00
Подвергнуты приводу более 130 граждан
В отделах полиции граждан посещают адвокаты и оппозиционные депутаты.
13/05/2024 10:56
Сохраняйте спокойствие, парни, вас портят: Србазан полицейским
"Мери находится в больнице, надеемся, ничего серьезного".
Адвокат Вараздат Арутюнян на момент задержания участником акции не являлся: осуществлял функцию защиты прав участников
Мы требуем немедленного освобождения члена инициативы «Пять правозащитников» адвоката Вараздата Арутюняна, который в момент задержания следил за мирными акциями неповиновения.
13/05/2024 10:28
Франция призывает Армению и Азербайджан продолжить демаркацию границы на основе согласованных принципов
Франция приветствует проведение нового раунда переговоров между министрами иностранных дел Армении и Азербайджана.