Սահմանադրական դատարանը հորդորում է զերծ մնալ դատարանի որոշման բովանդակությունը խեղաթյուրելու փորձերից. Հայտարարություն
«Շարունակական վարքագծի նկատմամբ հանդուժողականությունն անթույլատրելի է»։
18/10/2024 13:13
Հայրապետյանը Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի անձնակազմին է ներկայացրել կոմիտեի նորանշանակ նախագահին
Փաշինյանի որոշմամբ է Արամ Ջիվանյանը նշանակվել։
18/10/2024 13:05
Նիկոլ Փաշինյանը Շիրակի մարզում է
Ծրագիրն իրականացվելու է 5 փուլով, ներկայում ընթացքի մեջ է առաջին փուլը:
18/10/2024 13:00
ՀՖՖ-ն վարույթ է ընդունել «Նոայի» դիմումը՝ «Փյունիկի» վերաբերյալ
Դիմումի մեջ ներառվել է նաև «Փյունիկ» ՖԱ-ի սեփականատիրոջ կողմից անչափահաս երեխաներին հարցազրույցի ժամանակ հրապարակային «դավաճան» կոչելու հանգամանքը:
18/10/2024 12:49
Որ պահին ինչ-որ ուժ ներկայացնի խաղաղության այլընտրանքային կոնցեպտ, այդ պահից սկսած ՔՊ-ին կմնա ընդամենը մի քանի օր. Կարեն Քոչարյան
Ըստ նրա՝ ընդդիմության ամենամեծ խնդիրն ու թույլ կետն այն է, որ 4 տարվա մեջ չներկայացրեցին խաղաղության այլընտրանքային կոնցեպտ։
18/10/2024 12:42
Ստամբուլում մեկնարկել է «3+3» տարածաշրջանային խորհրդակցական հարթակի երրորդ հանդիպումը
Հանդիպմանը մասնակցում են նաև Ադրբեջանի, Ռուսաստանի, Իրանի և Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարները։
18/10/2024 12:38
ՀՀ-ից բոլոր առիթներով հայտարարում են՝ պատրաստ են այս վայրկյանին ստորագրել, այնտեղից փաստացի ուղարկում են հայտնի տեղ. Քաղտեխնոլոգ
«Այս ամենի ֆոնին ասել, որ մեզ հետ ոչինչ չի լինի, ինձ ու մեր տուն չի հասնի, պետք է լինես բացարձակ անմեղսունակ»։
18/10/2024 12:33
Հաղթանակի կամրջի հատվածում արձանագրված ջրակուտակումների վերաբերյալ տեսանյութերը հին են. Հայկ Կոստանյան
Հոկտեմբերի 17-ին արձանագրված տեղումներն ավելի ինտենսիվ էին:
18/10/2024 12:21
Շրջանառության մեջ է դրվում ՀՀ նոր հուշադրամ. Կենտրոնական բանկ
Նոր հուշադրամի դիմերեսին պատկերված է Շահինի հանրահայտ «Գեմմա» օֆորտը, իսկ դարձերեսին՝ նկարչի դիմապատկերն ու «Թխահերն ու շիկահերը» օֆորտը։
18/10/2024 12:18
Հաստատվել է ուսուցիչների կամավոր ատեստավորման ժամանակացույցը
2024 թվականից ուսուցիչների կամավոր ատեստավորումն առաջին անգամ անցկացվելու է էլեկտրոնային եղանակով:
18/10/2024 12:12
Հավատում ենք, որ Հայաստանի հետ պատմական և ֆորմալ խաղաղությունը ճանապարհ կհարթի տարածաշրջանի բարգավաճմանը. Թուրքիայի ԱԳՆ
Անկարան գնահատում է «3+3» հարթակը ։
18/10/2024 12:00
Այսօր ցիկլոնը կթուլանա, բայց առաջիկա 5 օրերին դեռ սպասվում են կարճատև տեղումներ, լեռնային գոտիներում՝ ձյան տեսքով
Անցած գիշեր հանրապետության մի շարք լեռնային բնակավայրերում տեղացել է առաջին ձյունը։
18/10/2024 11:55
Ֆանսահայ հայտնի կոմպոզիտոր Կարպիս Ապրիկյանը մահացել է
Անգնահատելի է մեծանուն կոմպոզիտորի դերը Ֆրանսիայում և նրա սահմաններից դուրս հայկական մշակույթի տարածման գործում։
18/10/2024 11:47
Զինծառայող Աղասի Դալլաքյանին նվաստացրել են. գտնվելով անելանելի վիճակում՝ ինքնասպան է եղել. նոր մանրամասներ
Դասակի հրամանատարին մեղադրանք է ներկայացվել։
18/10/2024 11:35
Մենք միշտ լինելու ենք Ադրբեջանի կողքին. Թուրքիայի ՊՆ
«Կեցցե թուրք-ադրբեջանական եղբայրությունը»։
18/10/2024 11:30
Քննարկվել է «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի» մասին օրենքում փոփոխությունների նախագիծը
Հարցն արժանացել է հանձնաժողովի դրական եզրակացությանը:
18/10/2024 11:19
ԱԺ-ի նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունքի համար ինչո՞ւ Ալեն Սիմոնյանը չհրահանգեց իշխանական պատգամավորի ու պաշտոնյաների ձեռքերը ոլորել ու դուրս հանել. Թագուհի Թովմասյան
Դատապարտելի´ է, քաղաքացու ձեռքերը ոլորած, օրենսդիր մարմնի շենքից հեռացնելը՝ արտաբերած թեկուզ անընդունելի խոսքի համար:
18/10/2024 11:09
Արմավիրում «Hyundai Veloster»-ը դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և գլխիվայր շրջվելով՝ հայտնվել դաշտում
Վարորդը ենթարկվել է սթափության փորձաքննության, եղել է սթափ:
18/10/2024 11:04
Ի գիտություն՝ «ՀՀ վարչապետի գավաթ» խճուղավազքի սիրողական մրցաշարի մասնակիցների
Մրցումների մեկնարկը՝ ժամը 13:00-ին:
18/10/2024 11:00
Նպատակ ունենք Ղազախստանի համալսարաններից մեկում հայագիտական կենտրոն ունենալ. ԿԳՄՍ նախարար
ԿԳՄՍ նախարարի խոսքով՝ այն բոլոր միջոցառումները, որոնք փոխադարձաբար իրականացվում են երկու երկրների կողմից, միտված են երկու ժողովուրդների մշակույթը միմյանց ներկայացնելուն և մարդկանց շրջանում իրազեկվածությունը բարձրացնելուն։

Большое количество полицейских не дают провести акцию информирования
В данный момент большое количество полицейских окружило пешеходный проход, не позволяя гражданам провести акцию информирования.
13/05/2024 09:53
Полиция подвергла приводу наблюдавшего за мирными акциями протеста адвоката Вараздата Арутюняна
«Меня также подвергли приводу, несмотря на то, что я представил свою лицензию адвоката и заявил, что я осуществляю защиту прав участников акции протеста».
13/05/2024 00:49
Баграт Србазан представил, каким должно быть переходное правительство
Должны быть гарантированы свободные и справедливые выборы для формирования прочного правительства.
13/05/2024 00:43
Глава Ширакской епархии: Мы не занимаемся политикой, мы занимаемся спасением Родины (Видео)
Эта власть уже давно не является для меня властью: это оккупационный режим, который однажды должен уйти.
13/05/2024 00:32
Баграт Србазан: Я готов взять на себя любую ответственность, с благословения Армянского Патриарха, воли Божией и желания нашего народа
Однако есть вопросы, которые необходимо обсудить в правовом поле, которые будут разъяснены и представлены вам в течение двух дней.
13/05/2024 00:23
Баграт Србазан: Призываю завтра с 8 часов утра прибегнуть к тотальным забастовкам
Необходимо парализовать весь город и различные территории Армении, тем самым выражая несогласие с ложью и злом.
12/05/2024 15:53
Российские пограничники сворачивают посты в Сюнике
Они начали сворачивать мобильные пункты размещения на участке между Горисом и Чакатеном.
12/05/2024 15:21
Тюрколог: На фото церковь «Сурб Амбарцум» Бердзора, которую Азербайджан полностью разрушил
Тысячи таких же армян, как я, крестились, молились, мечтали и утешались в этой церкви.
12/05/2024 15:08
Баграт Србазан: Сегодня я приглашаю всех на площадь Республики для важных посланий
На вопрос, проводит ли он встречи с Его Святейшеством, Србазан ответил: «Всегда проводятся встречи с Его Святейшеством, в чем проблема, странно?
Ваге Оганнисян: Мы можем говорить армии, чтобы она воевала 44 дня, но мы около 14 дней не готовы становиться участниками мирных акций
Мы можем годами разглагольствовать о том, почему они прекратили воевать, могли бы повоевать еще 44 дня, но сами вот уже 4 дня боимся или ленимся выйти из дома и стать участниками перемен.
12/05/2024 02:56
Победителем «Евровидения-2024» стал представитель Швейцарии: Армения заняла 8-ое место
Второе и третье место заняли представители Хорватии и Украины.
12/05/2024 02:00
Выступление «Ladaniva» в финале «Евровидения-2024»
Представители Армении выступают под номером 19 с песней «Жако».
12/05/2024 00:23
12 мая Баграт Србазан примет участие в Святой литургии в церкви Сурб Григор Лусаворич
Литургия начнется в 10:30.
Ашотян: Не исключено, что это очередная ловушка Пашиняна для армянского народа, которая может сработать, например, когда внутриполитическая напряженность достигнет своего пика
С точки зрения безопасности наиболее опасным фактом является то, что Никол не только выводит армянские войска из приграничных с Азербайджаном областей, но и дислоцированные там по просьбе Никола российские военные пункты.
11/05/2024 20:00
Предварительные слушания по делу политзаключенных Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна начнутся 13 мая: суд рассмотрит вопрос об избрании меры пресечения в их отношении
«Предварительные слушания по делу политзаключенных Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна (дело "Имнемними") начнутся в понедельник, 13 мая, в 15:00 в резиденции "Ачапняк-1" Ереванского уголовного суда (ул. Назарбекяна, 40).
11/05/2024 19:24
Тигран Абрамян: В Генштабе не дали никаких разъяснений о том, на каком правовом основании проводится делимитация
Проблемные вопросы начинаются с секретности карт и записей, которая, мягко говоря, необоснованна.
11/05/2024 17:41
Глава блока "Эчмиадзин" Севак Хачатрян освобожден из-под стражи
Его задержали по подозрению в хранении оружия.
11/05/2024 17:38
Президент обсудил в США возможности решения существующих проблем между Арменией и диаспорой
Президент подчеркнул, что делимитация границы осуществляется в рамках принципов урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном, а также соблюдения территориальной целостности.
11/05/2024 17:32
Фонд «Арам Хачатурян» и Международный фестиваль Хачатуряна представят на саммите EFA
200 организаторов фестиваля и представителей музыкального мира соберутся вместе с насыщенной программой, чтобы представить свой опыт, проблемы, художественные предложения и размышления.
11/05/2024 17:30
Азербайджанцы полностью разрушили церковь «Сурб Амбарцум» Бердзора: Фото
Последние спутниковые фотографии показывают, что геноцидальный режим Азербайджана полностью разрушил церковь «Сурб Амбарцум» Бердзора.