Վարշավայում բացվել է Սերգեյ Փարաջանովի 100-ամյակին նվիրված ցուցահանդես
Ցուցադրությունը ներկայացնում է հանճարեղ ռեժիսորի կյանքն ու գործունեությունը կյանքի դժվարությունների, ազատազրկման, հետապնդումների և այլ փուլերում։
«Է թող Սեպտեմբերի 21-ը, Մայիսի 28-ն էլ հանեն և ասեն՝ տնտեսական աճի տեմպերն ավելանալու են։ Իրենցից ամեն ինչ սպասելի է»։
17/10/2024 12:13
Այսքան տարի չենք նկատել, որ 1000 դրամ կարող ես տալ ու դիմել ՀՀ քաղաքացիության համար. այստեղ խորը պրոբլեմներ կան. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
«Սա կապված է պետության ու պետական ինստիտուտների նկատմամբ մեր ըմբռնման հետ»։
17/10/2024 12:00
Մարդիկ ինքնախոստովանություն արեցին՝ հանցագործության բացահայտում, ընդ որում՝ երկու կողմից. Բագրատ Սրբազանը՝ ԱԺ-ում միջադեպի մասին (Տեսանյութ)
«Իրենք պատասխանատվություն են կրում և պետք է քաջ գիտակցեն այդ պատասխանատվության բաժինը»։
17/10/2024 11:51
Հայաստանում սելեկտիվ աբորտների խնդիր կա. Նիկոլ Փաշինյան
«Այսինքն՝ մարդկանց ինչ-որ մի մաս նախընտրում է ունենալ տղա երեխա»։
ՀՀ բնակչության առաջնային խնդիրն է՝ ո՞նց անի, որ տղան չգնա բանակ. ՀՀ-ում բնակվող մարդն այս երկրում ապագա տեսնո՞ւմ է, թե՞ չէ. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
Նա հայտարարեց, թե շատ հաճախ Հայաստանից արտագաղթում են սանրվածքի պատճառով, ականջին օղ կախելու պատճառով, մեկն էլ այն պատճառով, որ խաշ կամ քյաբաբ չի սիրում և այլն։
17/10/2024 11:40
LIVE. Խորհրդարանական լսումներ «Անկախության մասին հռչակագրի անժամանցելի արդիականության մասին» թեմայով
Խորհրդարանական լսումներ «Անկախության մասին հռչակագրի անժամանցելի արդիականության մասին» թեմայով:
17/10/2024 11:25
Աշխատանքային իրավիճակ է. Սանոսյանը՝ ԱԺ սկանդալի մասին
«Մասնակից չեմ եղել»։
17/10/2024 11:14
ՀՖՖ-ն արձագանքել է Բերեզովսկու՝ գլխավոր մարզչի պաշտոնում հնարավոր նշանակման մասին լուրերին
«Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան չի մեկնաբանում Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնում այս կամ այն մասնագետի նշանակման հետ կապված տարաբնույթ լուրերը»։
17/10/2024 11:11
Կառավարությունը մերժեց Գեղամ Նազարյանին. սեպտեմբերի 27-ը չի սահմանվի բոլոր ժամանակներում ՀՀ պաշտպանության համար զոհվածների հիշատակի օր
Հիշեցնենք՝ Գեղամ Նազարյանի որդին՝ Աբգարը, զոհվել է 44-օրյա պատերազմում։
17/10/2024 11:05
40+10 հազար դրամ աջակցության ծրագրի շրջանակում շահառուների որոշակի խմբի համար դիմումները կրկին ընդունվում են
Նույնականացման տվյալներն անհրաժեշտ է լրացնել անձը հաստատող փաստաթղթի տվյալներին համապատասխան։
17/10/2024 11:01
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը՝ FrancoFest24-ում
Դիրիժորը նշել է, որ սեպտեմբերին Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի երկու համերգը Փարիզում անցել են լեփ-լեցուն դահլիճներում:
17/10/2024 10:55
Հոկտեմբերի 17-ի լույս 18-ի գիշերը մարզերում տեղումները կլինեն թաց ձյան տեսքով
Հորդառատ տեղումներով պայմանավորված` հոկտեմբերի 17-18-ին Աղստև, Դեբեդ, Հրազդան, Քասախ, Ազատ, Վեդի և Սևանա լճի ավազանի գետերում սպասվում է ջրի ելքերի զգալի մեծացում։
17/10/2024 10:51
Էլեկտրոմոբիլների ներմուծման սակագնային քվոտան սպառվել է․ ՊԵԿ
2025 թվականի համար էլեկտրական շարժիչով տրանսպորտային միջոցների համար ևս սահմանված է 0 տոկոս ներմուծման մաքսատուրքի դրույքաչափ՝ 8000 տրանսպորտային միջոցների համար:
17/10/2024 10:50
Գորիսում ջուրը «կկտրեն»
Ընկերությունը հայցում է սպառողների ներողամտությունը։
17/10/2024 10:46
Գեղարքունիքում գայլերը մտել են գյուղ և հոշոտել գյուղացու 100-ից ավելի մայրացու ոչխարներին
Ֆոտոլրագրողը հայտնում է, որ Մ. Հակոբյանին պատճառվել է խոշոր չափի՝ մի քանի միլիոն դրամի վնաս։
17/10/2024 10:40
Բացահայտվել է Իսակովի պողոտայում դանակահարության դեպքը
Դեպքի բոլոր հանգամանքները նախաքննությամբ պարզվում են:
17/10/2024 10:37
Արմեն Գրիգորյանը Գերմանիայի Դաշնային ոստիկանության նախագահի հետ հանդիպմանը քննարկել է Հայաստան-Գերմանիա երկկողմ համագործակցության հնարավորությունները
Հանդիպմանը կարևորել ենք ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության գործունեությունը Հայաստանում։
17/10/2024 10:34
Շուշիի Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցին՝ այլափոխված և պղծված
Եվ փաստորեն, հարվածից ուղիղ 4 տարի անց, Ադրբեջանը ներկայացրեց եկեղեցու պղծման, այլափոխման հերթական գործողության արդյունքները։
17/10/2024 10:29
Արցախցիների վերադարձի պահանջի բարձրացումը ծայրահեղ անհրաժեշտություն է առաջին հերթին Հայաստանի անվտանգության համար. Վարդան Օսկանյան

Гурген Меликян: Пусть в жизни Армении наступит период достоинства, правды, победы и настоящего мира
По просьбе армянской стороны российские пограничники останутся на армяно-турецкой и армяно-иранской границе - Песков
"Они там останутся и продолжат выполнять свои функции", - уточнил представитель Кремля.
09/05/2024 14:27
Вооружимся надеждой и оптимизмом, чтобы противостоять трудностями — послание Гарегина II
Помолимся вместе, чтобы Бог даровал мир всему миру, уберег от новых потерь и бедствий нашу Родину и нацию.
09/05/2024 14:23
Шествие движения "Тавуш во имя Родины" дошло до Еревана: Фото
Шествие движения "Тавуш за Родину" во главе с Багратом Србазаном дошло до Еревана.
09/05/2024 14:16
LIVE: Марш стартует от станции «Сасунци Давид» до площади Республики
Марш стартует от станции «Сасунци Давид» до площади Республики.
09/05/2024 14:01
Аршак Карапетян: Сейчас, когда Армению подвели к точке невозврата, настало время остановится
Наши отцы и деды на фронте и в тылу в тяжелейшие годы войны с честью отстояли Отечество, прославили и обессмертили свои имена.
Руководство Министерства обороны, Вооруженных Сил и Генерального штаба Республики Армения посетило парк «Ахтанак»
По случаю Дня Победы и мира руководство Министерства обороны, Вооруженных Сил и Генерального штаба Вооруженных Сил РА посетило парк "Ахтанак" ("Победа") и возложило цветы к памятнику Неизвестного солдата.
09/05/2024 13:47
Баграт Србазан: Если последует какой-либо незаконный приказ, первым ответственным за это будете Вы, Ваге Казарян
Если произойдет какой-либо конфликт, провокация, я официально заявляю, что ответственность будет возложена на правоохранительную систему.
09/05/2024 13:41
В Лос-Анджелесе были организованы шествие и акция в поддержку движения «Тавуш во имя Родины»
Армяне США провели в Лос-Анджелесе шествие и акцию в поддержку движения «Тавуш во имя Родины», возглавляемого архиепископом Багратом Србазаном.
09/05/2024 12:54
Следственный комитет Армении выступил с предупреждением в связи с акциями протеста
Следственный комитет заявляет, что примет все необходимые меры для обеспечения быстрого и жесткого уголовно-правового реагирования на любое преступное проявление.
09/05/2024 12:50
Иеромонах Рубен Заргарян: Не бойтесь, отвергните ложь, поверьте и встаньте
Шествие движения "Тавуш во имя Родины" в Ереван продолжается.
09/05/2024 12:44
Вице-спикер парламента Армении: перекрытие межгосударственной дороги – отрицательное явление, это вредит развитию экономики
По его оценке, когда в Армении происходила революция, у граждан Армении была проблема с избранием власти, поскольку их голоса были фальсифицированы.
09/05/2024 12:35
Посол Франции в Армении: Армения выразила готовность пойти на уступки, того же мы ожидаем от Баку
Именно Алма-Атинская декларация определяет международные границы бывших советских республик, а стороны уважают и признают суверенитет и территориальную целостность друг друга.
09/05/2024 12:07
Баграт Србазан: Наш марш тихий, очень самоуверенный, благословенный Богом, Родиной и победой
Многие из участников марша сегодня носят футболки с изображениями погибших героев. Шествие началось с молитвы Господней.
09/05/2024 11:48
Размещенные в Армении все российские пограничные и военные пункты прекратят свою деятельность
По его словам, на высшем уровне утверждено также решение о прекращении деятельности пограничников России в аэропорту «Звартноц».
09/05/2024 11:47
Губернатор Тавуша: Сегодня Армия самоотверженно защищает границы нашей страны
Низкий поклон и вечная память Героям, отдавшим свою жизнь за Родину в боях за Победу и Независимость.
09/05/2024 11:32
Посол РФ: Праздник Победы - объединяет наши народы и будет объединять в будущем
История надзирательница, она жестко наказывает тех, кто игнорирует ее уроки.
09/05/2024 11:23
Никол Пашинян: Носителем наследия армянского народа в победе над фашизмом должна стать Республика Армения
Более полумиллиона армян внесли значительный вклад в Советскую армию, 300 тысяч из них погибли, 107 армян удостоены звания Героя Советского Союза.
09/05/2024 11:06
Аршавир Гарамян: Я говорю: простите меня, ребята, прости меня, Шуши!
История имеет свойство повторяться...
Пресс-секретарь премьер-министра отрицает, она не является автором поста: "Терпить Пашиняна больше невозможно"
Пожалуйста, имейте в виду, прежде чем публиковать информацию, не соответствующую действительности, что мои посты как пресс-секретаря размещаются исключительно на социальной платформе Facebook.