Պետրոս Ղազարյանը նշանակվել է Հանրային հեռուստաընկերության լրատվական բաժնի տնօրեն
Դեկտեմբերի 17-ին Հանրային հեռուստաընկերության լրատվական-վերլուծական ծառայության բաժնի տնօրեն է նշանակվել Պետրոս Ղազարյանը, այս մասին տեղեկությունը Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց անձամբ նա:
Նախկին տնօրեն Վահագն Թևոսյանն աշխատանքից ազատվելու դիմում էր ներկայացրել դեկտեմբերի 13-ին: Նա «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու էր ու համամասնական ընտրակարգով ընտրվել է ԱԺ պատգամավոր:
Պետրոս Ղազարյանը Հանրային հեռուստաընկերություն տեղափոխվել է շուրջ մեկ ամիս առաջ: Մինչ այդ երկար տարիներ աշխատում էր «Կենտրոն» հեռուստաընկերությունում, «Ուրվագիծ» հաղորդման հեղինակն ու վարողն էր:

Петрос Казарян назначен директором информационно-аналитических программ ОТА
Петрос Казарян назначен 17 декабря директором информационно-аналитических программ Общественного телевидения Армении, информацию об этом подтвердил в беседе с корреспондентом Aysor.am сам Петрос Казарян.
Бывший директор информационно-аналитических программ Общественного телевидения Армении Ваагн Тевосян 13 декабря представил заявление об освобождении с занимаемой должности. Ваагн Тевосян выдвигался кандидатом в депутаты по списку блока «Мой шаг» и избран депутатом парламента Армении по пропорциональной системе.
Петрос Казарян перешел на работу в Общественное телевидение Армении около месяца назад. До этого он работал на телеканале «Кентрон», был ведущим и автором программы «Урвагиц».