Հրաչյա Հարությունյանի ընտանիքին գումար են տվել դատական ծախսերի համար
Նոր Մոսկվայում 18 մարդու մահվան պատճառ դարձած վթարի գործով մեղադրվող Հրաչյա Հարությունյանի դուստրը` Լիլիթ Հարությունյանը Facebook-յան իր էջում գրառում է կատարել, որ «քիչ առաջ Ռուաստանի ԱԱՄՄ-ն գումար է տրամադրել մեր ընտանիքին, որի համար հայտնում ենք մեր խորին շնորհակալությունը»:
Լ. Հարությունյանը  Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ այդ գումարը իրենց տվել է Մոսկվայի հայ երիտասարդների ասոցիացիան` հոր դատական ծախսերը հոգալու համար:
Հարցին` իսկ ինչպե՞ս է Հ. Հարությունյանի առողջական վիճակը և ի՞նչ նորություն կա քննության ընթացքի վերաբերյալ, Լ. Հարությունյանը պատասխանեց, որ առողջական վիճակը նույնն է, իսկ գործի հետ կապված նորություն չկա:
Հիշեցնենք, որ Դատարանը որոշում էր կայացրել Հ. Հարությունյանին 2 ամիս ժամկետով  կալանավորելու վերաբերյալ:

Lilit Harutyunian – the daughter of Armenian citizen Hrachia Harutyunian accused of causing a deadly road accident near Moscow this year – wrote on her Facebook page that “a sum of money has just been given to our family, for which we express our deep gratitude”.
Lilit Harutyunian told the correspondent of Aysor.am that the money was provided by the Armenian Youth Association of Moscow to help them pay the court costs.
In response to the question of Aysor.am about her father’s health and the investigation process, she replied that Hrachia Harutyunian’s health condition is the same and there are no new developments in the investigation.
We would remind you that a Moscow court earlier took a decision to arrest Hrachia Harutyunian for two months.